30 Eylül’de, Google, bulut oyunlarında yıllarca süren bir deney olan Stadia’nın sona erdiğini resmen duyurdu. Şimdi, ne kadar üzücü olsak da, birçok faktör Stadia’nın nihai ölümüne işaret ettiğinden, bu uzun bir zamandı. itibaren Google’ın kendi oyun stüdyosu girişiminin projeden ayrılan üst düzey yöneticilere iptal edilmesi, Stadia için her şey ters gitti. İki ay önce, haber çıktığında Google, Google’dan oyun ve donanım satın alan tüm Stadia kullanıcılarına tazminatın tamamını ödeyeceğini duyurdu. . Bu, Google Store üzerinden yapılan tüm Stadia donanımı satın alımlarının yanı sıra Stadia Store’dan yapılan tüm oyun veya eklenti içerik satın alımlarını kapsar. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu çok fazla para getiriyor.

Yazılım geri ödemeleri geçen ayın başında başladı ve görünüşe göre Google artık donanım tarafına geçmeye hazır. Şirket, müşterilere geri ödemelerin önümüzdeki birkaç hafta içinde yapılacağını bildiren e-postalar göndermeye başladı ve donanımlarını doğrudan Google üzerinden satın alan kullanıcılar paralarını ilk olarak önümüzdeki iki hafta içinde geri alacaktı.

Şu anda Google, Founders Edition, Premiere Edition, Play and Watch with Google TV paketleri ve Stadia Controller için geri ödemeler sunuyor. Google Stadia oyuncularının, platformun kapatılacağı 18 Ocak 2023 tarihine kadar oynamaya devam etmesine izin verilecek.

Google ayrıca, geri ödemelerin büyük kısmının 2023 Ocak ayının ortasına kadar tamamlanmasını beklediğini söyledi. Son olarak, yüzlerce saat harcadığınız bir oyunda herhangi bir ilerlemeyi kaybetmek istemiyorsanız, yeni bir hizmete geçiş.

Ayrıca okuyun:telefon-1