Piyasaya sürüldüğünden beri, serinin hayranları Sonic Frontiers’da Starfall Adaları’nda dolaşarak sırlarını keşfediyor. Oyundaki en büyük şeylerden biri, çoğu oyuncunun ilk oyunlarında tamamen atladığı gerçek bir sonun keşfiydi. Bu kılavuz, Sonic Frontiers’ın True Ending’ine ulaşmak ve son patronu yenmek için gerekli kriterleri karşılamanıza yardımcı olacaktır.

Görüntü kredisi: Sonic Ekibi

Sonic Frontiers – Yeni Açık Dünya Sonic Oyunu

Sonic Frontiers, Sonic the Hedgehog’un yer aldığı ikonik oyun serisinin en yeni ve en iddialı girişidir. Mavi kirpi, oyun tarihindeki en popüler ve tanınabilir karakterlerden biri olmasının yanı sıra, onlarca yıldır sürekli gelişen bir dizi oyunun kilit parçasıdır.

Sonic Franchise’ın bu son yinelemesi, serinin keşfetme yanlısı açık dünya aksiyonuna ilk girişi. Ve ağzına kadar keşif fırsatlarıyla dolu böylesine devasa bir açık dünya ortamında, bazı oyuncuların hepsinin en çılgın paskalya yumurtasını kaçırması normal: True Ending.

Sonic Frontiers’ın Gerçek Sonuna Nasıl Ulaşılır?

Söz konusu son, sadece bir hikaye seçimi veya eyleminden kaynaklanan bir hikaye varyasyonu değil, aynı zamanda tamamen farklı bir son patron dövüşünü de içeriyor. Oyun için True Ending’in kilidini açmak için yapmanız gereken tek şey, son Chaos Emerald’ı almadan önce zorluk seviyesini Zor olarak ayarlamak.

Bunun oyuncular için anlamı, gizli sondaki şanslarını kaçırmış gibi hissetmeden tüm oyunu tercih ettikleri zorluk ayarında oynayabilmeleridir. Son patron dövüşüne gelmeden önce zorluk seviyesini Zor olarak değiştirdiğiniz sürece, hazırsınız. O andan itibaren, True Ending’i elde etmek için oyunu Hard’da oynamanız gerekir.

Boss Savaşı – Yüce Titan

Her şeyden önce, normal son patrona ulaşmanız gerekiyor: Supreme Titan. Titan, oyundaki son düşmandır ve oyunun beşinci ve son adasında bulunabilir.. Bu savaşa girmeden önce gerekli ayarı yaptığınızdan emin olun ve iyi bir önlem için oyun dosyanızı kaydedin. Sonic ve bu dev mecha arasındaki son hesaplaşma için her şey hazır olduğuna göre savaşa başlayalım.

Sonic Frontiers, Gerçek sona ermeden önceki son patron
Resim kredisi: Shadiochao

Önceki Titan patronları gibi, Supreme de savaşın 2 farklı aşamasında savaşır. Optimum verimlilik için, savaş başlar başlamaz önünüzde yükselen kütleyi görmezden gelin ve hemen en yakın tarete atılıp saldırın. Hızlı bir kombo ve hızla aşağı inecek.

Supreme hemen fark edecek ve size tokat atarak ve dev bir sarı lazer salarak savaşa girecek. Saldırısını savuşturabilir ve kombolarınızı anında titan üzerine dağıtabilir ve sağlığını olabildiğince azaltabilirsiniz.

Sonic, Yüce Titan ile ilk formunda Dövüşüyor
Resim kredisi: Shadiochao

Supreme’e ne kadar hasar verdiğinize bağlı olarak, saldırısının 2. aşamasına gelmesi çok uzun sürmeyecek. Bu durumda, etrafta uçacak ve atlatmanız gereken sayısız mermi ile saldıracaktır. Bununla birlikte, genel eylem planı öncekiyle aynıdır. Saldırın, kulesine saldırın ve ardından misilleme yapmasını bekleyin ve savuşturabileceğiniz lazerlerini ateşleyin ve ardından kendi kombolarınızla karşı saldırı yapın.

Sonic, Supreme Titan ile ikinci formunda savaşıyor
Resim kredisi: Shadiochao

Bu oyun planını 2-4 tur tekrar edin ve Supreme Titan’ı başarıyla yok etmiş olacaksınız. Bu, oyun için aranan o sona ulaşmak için ilk adım sayılır, o yüzden devam edelim.

Sonla Mücadele – Normal/Kolay

sonik sınırların gerçek sonunu elde etmek için gezegensel son düşman
Görüntü kredisi: BossFightDatabase

Normal/Kolay zorlukta Supreme’i yendiyseniz, burası normal sonu aldığınız kısımdır. Takip eden olaylar, oyuncunun tek yaptığı bazı Hızlı Zaman Olayları (QTE’ler) gerçekleştirmek olduğundan, patron savaşı olarak bile sınıflandırılmaz. Supreme’i yendikten sonra Sonic ve Sage, gezegen büyüklüğündeki düşman The End ile yüz yüze geldikleri (yüz yüze?) uzaya giderler.

Görüntü kredisi: BossFightDatabase

Bu özel “patron dövüşü”, tüm oyundaki en kısa olanıdır ve temel olarak, bazı kayıplarla da olsa kahramanların kazanmasıyla sona eren bir QTE dizisidir. Gezegensel düşmanla karşı karşıya gelir gelmez, doğrudan Sonic’e dev bir lazer ateşler. Ve Süper formda olmasına rağmen, onu saptıramadığı için kahramanımıza sorun çıkarıyor.

Nihayetinde Sage, Sonic’in ölümcül ışını saptırmasına ve The End’e karşı üstünlük kazanmasına yardım etmeye gelir. Sage daha sonra Sonic’i düşmana fırlatmaya devam eder ve bir meteor saldırısı içeren 3 başarılı QTE’den sonra dövüş biter.

Bunlar, son ara sahne, krediler ve kredi sonrası sahneleri başlatır ve oyun, hikaye açısından oyuncular için resmen sona erer. Artık oyun içinde sırları açığa çıkarmak, zorlukları tamamlamak veya haritayı bitirmek için zaman harcayabilirsiniz.

Sonu Dövüşmek – Zor

Ve. Supreme Titan’ı Hard’da yendiyseniz, The End ile savaşma ve Sonic Frontier’s True Ending’i alma zamanı. Önceki patron dövüşünden sonraki hikaye ilerlemesi, Sonic ve Sage’in uzaya gitmesi, ancak son dövüşü gerçek bir savaşa dönüştürmesiyle aynı şekilde oynanır. Savaş, öncekiler gibi bir shoot ’em up mini oyununa dönüşüyor, ancak burada oyunun doruk noktası söz konusu.

Son patron dövüşü, daha önceki bilgisayar korsanlığı mini oyunlarıyla aynı mekaniğe sahip ancak uzaydaki gezegensel düşmana karşı oynuyor. Oyuncular, sonic olarak, 2 farklı renkte mermi atan bir gemideler: Dark ve Light. Her mermi türü, The End’den gelen aynı renkli mermi saldırılarını yok eder ve her ikisi de etkili bir şekilde hayatta kalmak ve patrona zarar vermek için kullanılmalıdır.

Ek olarak, savaş, yok ettiğiniz tüm mermilerden doldurulan oyuncular için özel bir sayaç içerir. Sayaç dolduğunda Sonic, The End’e zarar veren ve yol boyunca düşman mermilerinden kurtulan bir yaylım ateşi başlatır. Dokuma ve kaçma, hayatta kalmak için hayati öneme sahiptir, ancak saldırılara karşı koymak da aynı derecede önemlidir. Patronun sağlığını azaltmak ve üstünlük sağlamak için ekstra ateş gücüne ihtiyacınız var.

Savaş boyunca The End, ara sıra doğrudan ortadan güçlü ve güçlü bir ışın ateşlemeye yetecek kadar hasar alacaktır. Gezegen büyüklüğündeki dev düşman, onu vurmadan önce büyük miktarda pembe enerji yüklediğinden, bunu tahmin etmek oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken zamanda bir tarafa hareket etmek olduğu için kaçmak daha da kolay.

StarBrine2020 aracılığıyla görüntü

Diğer zamanlarda, ona ateş ederken kaçınmanız gereken koordineli lazer ışını saldırılarıyla saldıracaktır. Her zaman ateş etmeye devam edin ve renkli saldırı dalgalarını temizleyin. Bu, sonunda The End’in sağlığını neredeyse %10’a indirecek ve size zafer kazandıracak.

Boss savaşı daha sonra QTE’lerle normal versiyona geçer ve sonunda True Final Boss’u bitirir ve True Ending’inizi alırsınız. Şimdi son ara sahnelerin keyfini çıkarın ve kapanış için ekstra kredi sonrası sahneleri izleyin ve hazırsınız.

Çözüm

İster tamamlayıcı olun ister hayran olun, umarız Sonic Frontier’in True Ending’ine ulaşmanıza yardımcı olduk. Şimdi arkanıza yaslanın ve hikayedeki gevşek ipleri bağlamayı başardığınızı bilmenin keyfini çıkarın ve boş zamanlarınızda açık dünya keşfinize devam edin.

Aşağıdaki yorumlarda Sonic Frontiers’ın ilk açık dünya Sonic oyunu olarak nasıl yaptığını bize bildirin ve ayrıca Sonic Frontiers Yeni Başlayanlar için İpuçları ve Püf Noktaları kılavuzumuza göz atın.oyun-5