Samsung, HTE'lerden ve en iyi mühendislik enstitülerinden Ar-Ge Enstitüleri için yaklaşık 1.000 mühendis işe alacak

SAMSUNG Samsung R&D Institute Bangalore, Samsung R&D Institute Noida, Samsung R&D Institute Delhi ve Samsung Semiconductor India Research in Bengaluru dahil olmak üzere Hindistan genelindeki Ar-Ge enstitüleri için yaklaşık 1.000 mühendis işe almayı planlıyor. Bu genç mühendisler 2023 yılında katılacak ve Yapay Zeka, Makine Öğrenimi, Derin öğrenme, Görüntü İşleme, IoT, Bağlantı, Bulut, Büyük Veri, İş Zekası, Tahmine Dayalı Analiz, İletişim Ağları, Yonga Üzerinde Sistem (SoC) gibi teknolojiler üzerinde çalışacaklar. ) ve Depolama Çözümleri.

Samsung, Bilgisayar Bilimi ve ilgili şubeler (AI/ML/Computer Vision/VLSI vb.), Bilgi Teknolojisi, Elektronik, Enstrümantasyon, Gömülü Sistemler ve İletişim Ağları gibi birden çok akıştan mühendis almayı planlıyor. Ek olarak, Matematik ve Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği gibi alanlardan da işe alım yapılacaktır.

“İnovasyona ve en son teknolojiye odaklanmalarını güçlendiren Samsung’un Ar-Ge merkezleri, Hindistan’ın en iyi mühendislik enstitülerinden insanların yaşamlarını zenginleştiren, Hindistan merkezli inovasyonlar da dahil olmak üzere çığır açan inovasyonlar, teknolojiler, ürünler ve tasarımlar üzerinde çalışacak yeni yetenekleri işe almayı hedefliyor. Bu, Dijital Hindistan’a Güç Verme vizyonumuzu ilerletecek” dedi. Sameer Wadhawanİnsan Kaynakları Başkanı, Samsung Hindistan.

Bu işe alım sezonunda, Samsung Ar-Ge merkezleri, diğerlerinin yanı sıra IIT Madras, IIT Delhi, IIT Hyderabad, IIT Bombay, IIT Roorkee, IIT Kharagpur, IIT Kanpur, IIT Guwahati ve IIT BHU gibi en iyi HTE’lerden yaklaşık 200 mühendisi işe alacak. Ayrıca, HTE’lerdeki ve diğer üst düzey kurumlardaki öğrencilere 400’den fazla Ön Yerleştirme Teklifi (PPO) sunmuşlardır.

Hindistan’daki Samsung araştırma merkezleri, çoklu kamera çözümleri, televizyonlar, dijital uygulamalar, 5G, 6G ve ultra geniş bant kablosuz iletişim protokolü gibi alanlarda 7.500’den fazla patent başvurusunda bulundu. Bu patentlerin çoğu, diğerlerinin yanı sıra Samsung’un amiral gemisi Galaxy akıllı telefonlarında, akıllı saatlerinde, ağ ekipmanlarında ve dijital uygulamalarda ticarileştirildi.

Yıllar geçtikçe, Hindistan’daki Samsung Ar-Ge merkezleri güçlü bir patent başvurusu kültürü oluşturmuştur. Örneğin, Bangalore’deki Samsung Ar-Ge Enstitüsü’nde önemli sayıda patent başvurusu yapan kişi, 5G, AI, ML, IoT, kamera ve görüntü teknolojileri gibi gelişmekte olan alanlarda ilk kez mucittir. Bununla Ar-Ge merkezi, Hindistan’da yapılan ve ilk olarak Hindistan’da yapılan icatlar için Hindistan’daki bir numaralı patent başvurusu yapan kişi olarak ortaya çıktı ve ayrıca 2021 ve 2022 Ulusal Fikri Mülkiyet Ödülü’nü kazandı.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9