Eski Apple çalışanları tarafından kurulan Startup Humane, ilk ürünlerinin 2023 baharında sunulacağını resmen duyurdu.Eski Apple tasarımcısı Imran Chaudhry, The Business of Fashion’s Voices 2022 konferansında “akıllı telefon sonrası dönem ve yapay zekanın her şeyi nasıl değiştireceği” hakkında konuştu. Konuşmasının sonunda gelecek yılın başında yeni ürünlerin sunumunu teyit etti.

Fragmanda bir el, Humane logosu ve “Bahar 2023” yazısı yer alıyor. Muhtemelen o zaman hem giyilebilir cihazları hem de bunların arkasındaki işletim sistemini veya platformu göreceğiz.


Patentlere, tanıtım videosuna ve daha önce yayınlanan bilgilere bakılırsa, Humane büyük olasılıkla elinize bir görüntü yansıtan Android tabanlı bir giyilebilir cihaz üzerinde çalışıyor.

Ayrıca Chaudhry akıllı gözlükleri eleştirerek “kişi ile çevresi arasına bariyer eklediğini” belirtti. Çok az insanın bu formda yürümek istediğine inanıyor.

Hesaplamayı yüzümüze takmak bizi sadece komik göstermez, aynı zamanda insanlığımızı da geliştirmez. Aksine, insani bağlantımız üzerinde olumsuz bir etkisi vardır çünkü göz teması, insan bağlantısının önemli bir parçasıdır. Birbirimizi anlamamıza ve başkalarına daha yakın hissetmemize yardımcı olur.genel-22