Google, Android için Mesajlar uygulamasını geliştiriyor. Geçen ay, uygulama için yeni bir simge ortaya çıkardı ve şimdi gönderilen ve alınan mesajlar için yeni çanlar var. Gelen bir mesaj aldığınızda çalan sesi değiştirmenize izin verilir. git Ayarlar > Ses ve titreşim > Varsayılan bildirim sesi. Üstteki kutuya dokunduğunuzda, gelen bir mesaj konusunda sizi uyarmak için duyacağınız ses olarak seçebileceğiniz bir ses listesi göreceksiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesindeki “kaydet” düğmesine bastığınızdan emin olun.
Ancak gelen bir mesajı haber vermek için çalacak sesi seçebilseniz de Mesajlar uygulaması, bir ileti dizisi açıkken gelen ve giden iletiler için çalacak sesi belirler. Birkaç hafta boyunca testlerden geçtikten sonra, 9to5Google diyor ki Google, eski gelen ve giden mesaj zil sesini daha kısa ve daha yumuşak seslerle değiştirdi.
Yoldaki diğer değişiklikler arasında, Google Mesajlar’da bulunan Zengin İletişim Hizmeti (RCS) platformunun kullanıcıların şu anda mevcut olan sınırlı sayıda yedi emoji arasından seçim yapmak yerine kullanmak istedikleri herhangi bir emojiyi kullanarak tepki vermelerine izin verin. Ayrıca, sözde Google Mesajlar uygulamasına giden yolda, gönderilen, teslim edilen ve okunan mesajlar için yeni göstergeler var.

Gönderilen bir mesaj, içinde bir onay işareti bulunan küçük bir daire gösterirken, teslim edilen bir mesaj, her biri içinde bir onay işareti bulunan iki daire gösterir. Okunmuş bir mesajda hala onay işaretli iki daire olacak, ancak dairenin içi renkli olacak. Bu, Google’ın güncellemeyi yaymak için anahtarı ters çevirmesini gerektiren sunucu tarafı bir güncelleme gibi kokuyor. ; daha hızlı ulaşmasını sağlamak için kendi tarafınızda yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

Hey! Ayrıca, bir Android telefonunuz varsa ve daha uzun mesajlar gönderme, daha kaliteli video ve resimler, okundu bilgisi alma, yazma göstergeleri ve emoji reaksiyonları kullanma gibi RCS özelliklerini istiyorsanız, dump yapmanız gerektiğini de belirtmeliyiz. şu anda kullanmakta olduğunuz operatör tabanlı Mesajlar uygulaması (örneğin Verizon Mesajları gibi) ve indirin Play Store’da bulunan Google Mesajları.telefon-1