İki ay önce Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 16 Wall Street firmasına para cezası verdiğini söyledi federal menkul kıymetler yasalarına aykırı olarak elektronik iletişimin sürdürülmesine ilişkin “yaygın kayıt tutma hataları” nedeniyle 1,1 milyar dolardan fazla. Ayrıca, SEÇ şimdi özel sermaye şirketlerini araştırıyor WhatsApp, Signal ve Telegram da dahil olmak üzere, çalışanlarının mesajlaşma uygulamalarını iş amacıyla kullanmaları konusunda, çünkü bu uygulamaların çoğu otomatik olarak kaybolan mesajları destekleyen işlevlere sahiptir ve SEC kurallarının olası ihlallerini temsil eder.

Sorunları daha da karmaşık hale getirmek için, birçok şirket artık uzaktan veya hibrit çalışma modellerini benimsiyor, bu da çalışanların ofisten ve evden çalışmayı karıştırmasına olanak tanıyor ve finansal kurumların çalışanların iletişimini takip etmesini zorlaştırıyor.

Tel Aviv ve New York merkezli iletişim uyumluluğu platformu işte bu arka plana karşı Kalkan kayıt yönetimi, elektronik keşif, denetim ve gözetim dahil olmak üzere çoğu bankanın ve yatırım firmasının karşılaştığı sorunları ele almak istiyor.

ayak uydurmak

Shield CEO’su ve kurucu ortağı Shiran Weitzman, TechCrunch’a yaptığı açıklamada, düzenleyicilerin sürekli olarak şirketlerin uyum sağlayabileceğinden daha hızlı yeni uyumluluk standartlarını değiştirdiğini veya eklediğini, bunun da dünya çapındaki bankalar için büyük para cezalarına ve itibar kaybına yol açabileceğini söyledi. Weitzman’a göre bir diğer zorluk, WhatsApp gibi uygulamalar aracılığıyla iletilen verileri yakalamanın zorluğu. İletişim kanallarının karmaşıklığı ve hem sesin hem de metnin kullanılması, kuruluşların “kağıt” izini takip etmesini zorlaştırıyor.

“Daha gelişmiş” kanallar arası gözetlemeye yönelik bu artan talebi karşılamak için Shield, Perşembe günü B Serisi bir finansman turunda 20 milyon dolar topladığını duyurdu. Önceki destekçisi Macquarie Capital, raundu onunla birlikte yönetti UBS Sonrakiİsviçre bankası UBS’den bir girişim fonu ve Mindset Venture ve OurCrowd gibi mevcut yatırımcılar.

Dört yaşındaki girişim, gelirleri küresel varlığını büyütmek ve iletişim uyumluluk platformunun gelişimini hızlandırmak için kullanmayı planladığını söyledi.

Weitzman, “Finansal kurumların yeni düzenlemelere uymasını ve mali suçlarla mücadele etmesini sağlamak için daha gelişmiş gözetim çözümlerine yönelik acil bir pazar ihtiyacı var” dedi. “Düzenleyicilerin bu sıkı uygulama döneminde devam edeceğini ve evden çalışma artık kalıcı olduğu için bankaların iletişim kanallarının kullanımını durdurmayacağını anlamak.”

Şirketin kullanıcıların verilerini nasıl ele aldığı sorulduğunda Weitzman, müşterileriyle aynı katı düzenlemeler altında faaliyet gösterdiğini söyledi. “Shield, kullanıcıların verilerini saklamaz ve müşterilerin verilerine erişimi yoktur. Verileri maskeleyerek korumak için proaktif önlemler alıyoruz kişisel olarak tanımlanabilir kimlik (PII) iletişim içinde.”

Shield, şirketlerin piyasa suiistimaline, kötü iç aktörlere ve düzenleyici riske karşı koymasına yardımcı olmak için yapay zeka tekniklerinden yararlanır. Yapay zeka kullanan tek şirket olmayan girişim, yapay zeka destekli iletişim izleme platformlarıyla rekabet edecek. davranış ve görelilik endüstride. Kalkan yakın zamanda tanıtıldı kullanıcıların düzenleyici sorgulara hızlı bir şekilde yanıt vermesini sağlayan yeni eKeşif yetenekleri. Şirket, Londra merkezli konuşma ve NLP teknoloji şirketi ile ortaklık kurdu Akıllı Ses Weitzman, sesli gözetim yeteneklerini desteklemek için kaydetti.

Şirketin en son nakit enjeksiyonu, Shield’in 15 milyon $’lık A Serisi toplamasından bir yıldan kısa bir süre sonra geldi ve şirket, satışlarını yıldan yıla %280 artırdığını söyledi. Şirket, Ocak ayındaki bir önceki finansman turundan bu yana müşteri tabanını da %250 artırdığını söyledi. Ayrıca Shield bir Ar-Ge tesisi açtı. Lizbon’da Weitzman, bu yıl şirketin Portekiz’i Avrupa’nın önemli bir teknoloji merkezi haline geldiği için seçtiğini de sözlerine ekledi.genel-24