Ne? 2022’nin sonuna yaklaştığımız için, yıl boyunca keyif aldığınız tüm bu video oyunu iyiliğinin duracağını mı düşündünüz? Pekala, hitlerin henüz durmadığını ve Aralık 2022’nin yılı yılın en iyi oyunlarından bazılarıyla kapatacağını size bildirmekten mutluluk duyuyorum.

Aşağıda, yıl bitmeden kontrol etmeniz gereken birkaç oyun var. Aralık 2022 geldi ve kaçırmak istemeyeceğiniz birkaç oyunla geliyor.

Gundam Evrimi (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S) – 1 Aralık

Gundamlar! Belki de dünyayı şereflendiren en iyi dev robot anime serisi, şimdi Gundam Evolution ile takım savaşı formatını alıyor. Hedefleri yakalamak için en sevdiğiniz mecha’ya atlayın, zararı rakip takıma verin ve o adamdan, Amuro Ray’den bile daha iyi olun.

Overwatch gibi, ama bence kesinlikle çok daha eğlenceli, takımın ölüm maçı savaşlarına dönüşse bile, çünkü takımın hedefleri ele geçirme kavramını anlamıyor. Yine de, bu Gundam ve bu her zaman eğlencelidir. Oyunda bir sezonluk geçiş hakkı, dış görünümler, çıkartmalar ve diğer harika şeylerin yanı sıra yeni Gundam’lar ve mobil kostümler satın almanızı sağlayan oyun içi para birimi bulunur. Oyunların 1 Aralık’ta konsollar için piyasaya sürülmesiyle birlikte, oyun birkaç aydır PC’de mevcut olduğu için ikinci sezonuna girecek ve onunla birlikte Nu Gundam birimi gelecek.

Ne yazık ki, platformlar arasında herhangi bir çapraz oyun olmayacak.

Callisto Protokolü (PS5, Xbox Series X|S, PC) – 2 Aralık

callisto-protokol-başlığı

Dead Space hoşunuza gitti mi? Korkutup kaçırmak için yeni bir oyun mu bekliyorsun? Callisto Protokolü o oyun gibi görünüyor. Jüpiter’in ayında mahsur kalan oyuncular, Kara Demir Hapishane’de hayatta kalmaya çalışırken, orayı yöneten deli bir adamın sizi ilgilendiren bir gündemi varken etrafta pek çok grotesk yaratık dolaşacak. Gördüğümüz her şey, Dead Space x 100000000 diye bağırıyor.

Callisto Protokolü, Dead Space serisi üzerinde çalışan ve Electronic Arts aptalca geliştiriciyi kapatmadan önce Visceral Games stüdyosunun bir parçası olan Glen Scholfield’ın zihninden geldiği için bu mantıklı.

Dead Space veya Resident Evil’den (yalnızca iyi oyunlar) keyif aldıysanız, muhtemelen bu ay piyasaya çıktığında The Callisto Protocol’e göz atmak isteyeceksiniz.

Sınırsız Hız İhtiyacı (PS5, Xbox Series X|S, PC) – 2 Aralık

Need for Speed ​​Unbound başlığı

Hızlı arabaları ve onları güçlendirme yeteneğini seven hayranlar, Need for Speed’in geri döndüğünü bilmekten mutlu olacak. İkonik yarış serisi geri dönmekle kalmadı, aynı zamanda Criterion Games de dümene geri döndü ve oyunu oynamak bir zevkti. Yükseltme sistemi, her yönüyle yükseltebileceğiniz için araba hayranlarını heyecanlandıracak. Boya, gövde kitleri, motor modları ve çok daha fazlası. Bu, beklediğiniz Need for Speed ​​oyunu ve neredeyse geliyor.

Bir yarış oyunu hakkında söylenecek fazla bir şey yok, her şey oyunu deneyimlemekle ilgili, ancak oyunla biraz çalıştıktan sonra (Teşekkürler EA), Need for Speed ​​Underground gibi ve bu iyi bir şey. Oh, ve oyunda oynanacak 143 farklı araba var ve yolda çok daha fazlası var.

Marvel’in Geceyarısı Güneşleri (PS5, Xbox Series X|S, PC) – 2 Aralık

The-Marvels-Midnight-Suns-1280x720

Şeytanların Annesi Lilith dirildiğinde, dünyadaki tüm yaşam onun şeytani orduları tarafından tehdit edilir. Özelleştirilebilir yeni bir kahraman olan “Avcı” olarak oynarken, daha önce sahip olduğumuz hiçbir şeye benzemeyen bir Marvel oyununda Hulk ve Venom’un ele geçirilmiş versiyonlarını içeren Lilith’in korkunç ordusuna karşı savaşacaksınız.

Marvel’s Midnight Suns’ı diğer Marvel oyunlarından ayıran şey, türü. Çoğu süper kahraman oyununun, oynadığınız kahramanın elli yarda yakınındaki her şeyi yenmenizi gerektiren aksiyon türünde geçtiği yerlerde, Midnight Suns farklı bir yaklaşım benimsiyor. Bir uzaylı istilası sırasında geçen bir RTS olan X-COM’un arkasındaki geliştiriciler olan Firaxis oyunları tarafından geliştirilen Midnight Suns, aynı damarda ama bir kart dövüşçüsü dokunuşu olan bir oyundur.

Karakterinizi yaratıyorsunuz, Blade, Magik, Spider-Man, Wolverine gibi en sevdiğiniz Marvel kahramanlarından bir takım kuruyorsunuz ve ardından RTS savaşlarında Lilith’in güçleriyle karşılaşıyorsunuz. Kahramanlarınız savaşa girerken, elinizdeki bir dizi kartı kullanarak takımınıza saldırır veya savunursunuz. Bir RTS Card Battler yapmak her zaman riskli bir harekettir ve bu mekanikleri bir Marvel oyununa uygulamayı düşündüğünüzde daha da risklidir. Ancak, oyunun piyasaya sürülmesinden önce bize gösterdikleri derin dalışlar, karmaşık ve derin bir kart sistemi gibi görünen bir şeye bir göz atmamızı sağladı. Kesin olarak söyleyebileceğimiz tek şey, bu hamleyi başarabilecek biri varsa, muhtemelen Firaxis’teki delilerdir.

Dragon Quest Hazineleri (Nintendo Switch) 9 Aralık

Square Enix’in IP’lerini sağma tutkusu var ve Dragon Quest Treasures yine banka hesabınızı boşaltmaya yönelik başka bir girişim. Dragon Quest XI S’nin başarısı olan Erik, kız kardeşi Mia ile geri dönüyor, oyuncular Draconia adasını keşfediyor, canavarları işe alıyor ve gömülü hazineyi kazmaya çalışıyor.

Tabii ki, bu göründüğü kadar kolay olmayacak, savaşlar olacak ve o gizli hazineleri bulmak göründüğü kadar kolay olmayacak. Hazine için tek seri siz olmayacaksınız ve diğer rakipler yolculuğunuz sırasında sizi durdurmak için ellerinden geleni yapacaklar. Oyun sevimli görünüyor ve kulağa göründüğü kadar ilginç gelmese de serinin hayranları oyun için tetikte olmalı.

Crisis Core -Final Fantasy VII- Yeniden Birleşme (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Switch, PC) – 13 Aralık

Final Fantasy Reunion Crisis Core VII

Final Fantasy VII- Rebirth’ün abartılı heyecanıyla ve sadece bir yıl sonra Zack Fair dahil olmak üzere bazı hikayeleri sergileyerek Crisis Core -Final Fantasy VII- Reunion ile Crisis Core’u yeniden düzenlemenin tam zamanı. Crisis Core, orijinal olarak PSP’de yayınlanan ve küçük el cihazının donanımını gösteren bir oyundu. Sadece oyunun bir remaster’ını almakla kalmıyoruz, aynı zamanda bir oyunun şimdiye kadarki en iddialı remaster’larından biri. Yeni diyalog dizilerimiz, oyun için yapılmış tamamen yeni modellerimiz, yeni müziklerimiz ve karakterler için tamamen yeni bir oyuncu kadromuz var. Nibelheim trajedisini bile 4K kalitesinde yaşayabilirdik. Oyun savaşında denge ve eklenen özellikler açısından değişiklikler var. Bu oyunda çok şey var ve şimdiden tüm zamanların bir Final Fantasy oyununun en iyi yan hikayelerinden biriydi.

Umarız bu, Zack Fair’in fantastik karakterine daha fazla dikkat çeker. Bu oyun aynı zamanda bize Shinra, Soldier ve Türklerin arkasında Midgar’ın yozlaşmasını daha da fazla görmemizi sağlayan bazı ek hikayeler veriyor. Bu oyunda sevilecek çok şey var: anlatım, dövüş, diyalog ve yan içerik. Umarız, bu versiyonda PSP’dekinden daha iyi seslendirme elde ederiz! Final Fantasy VII’ye yol açan olayları çevreleyen motivasyonu mümkün olan en iyi şekilde görmenin zamanı geldi, mevcut nesil!oyun-4