Marvel’s Midnight Suns’ı Steam Deck’te oynamayı mı planlıyorsunuz? 2K resmi olarak desteklenmediğini söylediği için beklemeniz gerekebilir. Çizgi roman hırsızlığı, teknik olarak Valve’ın avuçiçi oyun bilgisayarında hala çalışıyor olabilir, ancak hareket halindeyken oynarken minimum teknik özelliklere dikkat etmelisiniz.

Firaxis Games’ten Jake Solomon ile yaptığımız sohbet sırasında Marvel’s Midnight Suns Steam Deck desteğinin olası olup olmadığını sorduk. Yanıt olarak, kreatif direktör lansmanda bunun resmi bir platform olmayacağını, ancak stüdyonun görünüşe göre “bir noktada bunun için planları” olduğunu açıkladı.

Ayrıca 2K, Marvel’ın Midnight Suns Steam Deck uyumluluğuna açıklık getirerek “resmi olarak desteklenen bir platform olmadığını” yineledi. Neyse ki yayıncı, lansmandan sonra Doğrulanmış statüsü almayı planladığını da söylüyor, bu nedenle vitrinin katı gereksinimlerini karşılaması koşuluyla Valve’ın “Güvertede Harika” listesinde yer alabilir.

‘Desteklenmeyen’ Steam Destesi durumunun bir oyunun mutlaka uyumsuz olduğu anlamına gelmediğini belirtmekte fayda var. Valve’ın doğrulama sistemi, kendi başına bir engelleyiciden çok kullanışlı bir uyarıdır ve performans sıkıntılarından ve oyunu bozan aksaklıklardan kaçınmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Midnight Suns’ın Steam Deck’te çıkacağını onaylayabiliriz, ancak Marvel oyununu elde taşınır cihazda tam olarak test etmedik. 2K, özellikle “optimizasyonlar” içermediğini söylüyor, bu da fps’yi artırmak ve aslına uygunluğu korumak için mücadele edebileceğiniz anlamına geliyor.

Konu açılmışken, Marvel’in Midnight Suns sistem gereksinimleri özellikle tam masaüstü grafik kartlarını listeliyor, bu da Deck’in AMD APU’sunun teknik olarak yetersiz kaldığı anlamına geliyor. Bu, özellikle yerleşik 720p ekranını kullanıyorsanız, elde taşınan iç organların göreve uygun olmadığı anlamına gelmez. Ancak, genellikle daha yüksek çözünürlüklü bir monitörle eşleştirilmiş en iyi Steam Deck bağlantı istasyonunu kullanıyorsanız, olağan minimum özellik performans uyarıları için kendinizi hazırlamalısınız.

Steam Deck saçmalıkları bir yana, Firaxis Games’in çizgi roman geçişinin bir zafer olduğunu düşünüyoruz ve Marvel’s Midnight Suns incelememiz, XCOM formülünü başarılı bir şekilde süper bir şeye dönüştürdüğünü söylüyor.oyun-2