klasik oynayabilir misin PC’de Pokémon oyunları? Err, muhtemelen, ama bunun gibi yasa dışı faaliyetler hakkında hiçbir şey bilmezdik. Bunun yerine istediğiniz bazı mükemmel, yasal alternatifler. Nintendo’nun dünyayı değiştiren Pokémon serisi, canavar yakalamanın 25. yılını kutluyor ve biz PC oyuncuları, bu savaş aromalı pastadan bir dilim almayı kesinlikle hak ediyoruz. Kabul edelim: sevimli hayvanları kaçırma ve onları ara sıra parçalamaya, dişe ve tırnağa zorlama büyüsünden kim hoşlanmaz ki? Aynen öyle.

Sevilen formatımızın RPG oyunlarının bildiği sıra tabanlı dövüşün ruhani evi olmasına rağmen, hiçbir resmi ana seri Pokémon oyunu henüz PC’ye geçmedi. Daha fazla Switch konsolu satmak istediği için Nintendo’yu tam olarak suçlayamayız, ancak gözümüzün ucuyla sarı ve elektrikli herhangi bir şey gördüğümüzde, özellikle de bir bilgisayarın Pokémon Scarlet ve Violet’i Nintendo’nun eskiyen konsolundan çok daha iyi çalıştırabileceğini biliyoruz.

Hepsini şimdiye kadarki en iyi platformda yakalayabilmemiz için daha gidecek çok yolumuz olsa da, PC’de mağaza kuran bir avuç benzer – ve mükemmel – oyun var. Bazıları Pokémon’un yapısını yakından yansıtırken, diğerleri dijital yaratık savaşçılarının büyükbabasından ilham alan öğeler içerir.

PC’de herhangi bir Pokémon oyunu var mı?

Evet.

Pokémon Ticaret Kartı Oyunu Çevrimiçi

Bunun bir klasik olduğunu söylemiyoruz, ancak resmi olarak PC’de bulunan resmi bir Pokémon oyunu. Oynaması ücretsiz Pokémon Trading Card Game Online’da rakip Eğitmenlerinize karşı savaşın. Çok çeşitli popüler çevrimiçi kart oyunu alternatifleri olsa da, büyüleyici Pokémon çizimleri ve hepimizin tanıyıp sevdiği karakterler, bu oyunu diğerlerinden farklı kılıyor.

Bu, yaratık toplama dürtülerinizi tam olarak tatmin etmiyorsa, ne yazık ki Pokémon’un yakın zamanda Steam’de çıkmasını beklemiyoruz, ancak PC’de Pokémon’un birçok alternatifi var ve bunların tümü, koleksiyon ve sevimli temel bileşenler üzerine inşa edilmiştir. (ish) canavarlar.

İşte PC için Pokémon gibi en iyi oyunlar:

Pokémon gibi en iyi oyunlar - sevimli bir Temtem, Temtem'deki bir köprüde bir Tamer'i takip eder.

Tema

Bu Poke benzeri oyun, Game Freak’in çok sevilen yaratık yakalayıcısından utanmadan ilham almış olabilir, ancak pek çok yeni fikir getiriyor. Burada bulacağınız en büyük fark, bir meydan okuma duygusudur. Temtem, terbiyeci rakibiniz açılış savaşınızda sizi geride bıraktığında hemen dikkatinizi çeker. Bundan sonra, iksirler pahalı olduğu için kasabadan kasabaya gitmek zor olacak, bu nedenle devreye kaynak yönetimi giriyor.

Temtem’in savaş sistemi de aynı derecede dikkatinizi istiyor. Tem’lerinizin her birinin bir dayanıklılık çubuğu, güçlü ve zayıf yönleri vardır ve dövüşler ikiye ikiye yapılır. Dövüşleri kazanmayı ve bir sonraki şehre gitmeyi başarmak istiyorsanız, iyi eğitimli Tem’lerden oluşan eksiksiz bir ekibe ihtiyacınız olacak. Pokémon serisine yakın bir şey istiyorsanız, bundan daha yakın olamazsınız.

Pokémon gibi en iyi oyunlar - Slime Rancher 2'de Rainbow Island'da birkaç mutlu görünen slime zıplıyor.

Balçık Çiftçisi 2

Slime Rancher 2 şu anda erken erişimde olduğu için, tam gelişmiş bir devam filminden çok orijinalin bir güncellemesi gibi geliyor. Ancak bu, bunun gelecekte kendi oyunu olmayacağı anlamına gelmez. Toplayıp kendi sümük çiftliklerinize koyabileceğiniz pek çok yeni sümük, Rainbow Island harabelerinde gün ışığına çıkarılacak sırlar ve ana üssünüz için yapabileceğiniz yeni aletler var. Bir Pokémon oyunuyla aynı toplama mekaniğine sahip olmayabilir, ancak alıp oynaması kadar basit ve türe fazla girmediyseniz FPS oyunlarına girmek için nispeten rahatlatıcı bir yol.

Pokémon gibi en iyi oyunlar - Slay the Spire'da bir büyücü bir düşmana şimşek büyüleri yapmak için kartları kullanıyor.

Spire’ı öldür

Pokémon savaşları dışında alınan kararlar, savaşlarda yapılan seçimler kadar önemlidir. Slay the Spire bunu alır. Kartlar arasında mükemmel sinerjiye sahip bir deste oluşturmak, kazanan bir Pokémon partisi oluşturmakla aynı düşünce sürecini gerektirir. Güçlü kombinasyonlar oluşturmak ve bir savaşın planladığınız gibi gittiğini görmek, elbette tüm kart dövüş oyunlarının özüdür, ancak Slay the Spire en iyilerinden biridir. Gösterişli, parlak tasarımı, Pokémon’un baş döndürücü ticaret kartı günlerini anımsatıyor.

Pokémon’dan daha az renkli bir macera sunuyor ve bu unvan kulesine çıkmak kesinlikle daha çetin. Ancak düşmanlarla savaşırken ve oyunun sürekli değişen engellerini aşarken bile, hem sayıların katıksız ağırlığıyla hem de size sunulan gücün derinleşen anlayışıyla güçlenme duygusu, Nintendo’nun klasiğinin çağrıştırdığı duyguları uyandırmadan edemiyor.

Pokémon gibi en iyi oyunlar - Final Fantasy karakterlerinin chibi versiyonları ve World of Final Fantasy'de bir kümede duran canavarlar.

Final Fantasy Dünyası

Bu spin-off, klasik Final Fantasy yaratıklarının sevimli versiyonları olan Mirage’ları toplayarak Grymoire dünyasını keşfetmenizi sağlıyor. Bu tamirci bize… bir şeyi hatırlatıyor. Ah evet: Pokémon. Ele geçirdiğiniz Serapları savaşta kullanmak için onları stratejik yığınlar halinde düzenlemeniz gerekir – ve işte burada Nintendo’nun serileriyle daha fazla benzerlik ortaya çıkıyor.

World of Final Fantasy’deki istifleme sistemi, Pokémon’un savaş formülünde son derece büyüleyici bir değişiklik, görüyorsunuz. Ve en sevdiğiniz Final Fantasy yaratıklarını chibi formunda yeniden keşfetmek, tek kelimeyle sevimli ve bunu denemek için fazlasıyla yeterli sebep.

Pokémon - a Embaual gibi en iyi oyunlar, Coromon'da bir çöl vahasının ortasında bir Sandril'e karşı savaşıyor.

Koromon

Coromon, bir rom korsanı olmadan elde edebileceğiniz kadar Pokémon’a yakındır. Pokémon’un Gameboy Advance dönemine benzer bir stili paylaşıyor, ancak oyuncuları yeni bir dizi canavar türüyle tanıştırarak işleri sarsmaya çalışıyor. Ayrıca, genel olarak daha iyi istatistik dağılımı için aynı canavarın daha iyi varyantlarını yakalama fikrini de sunar.

Coromon, birçok yönden normal Pokémon oyununuza benzer hikaye vuruşlarını takip eder. Bununla birlikte, ilham kaynağının aksine Coromon, işleri taze tutmak için bazı popüler oyun türleri içerir; bunlara, rota başına yalnızca bir canavar yakalayabileceğiniz ve söz konusu canavar bayılırsa kalıcı olarak yok olan Nuzlocke meydan okumalarına benzer bir oyun da dahildir. Yani, biraz tekrar değerine sahip bir Pokémon klonu istiyorsanız, bununla yanlış gidemezsiniz.

Pokémon gibi en iyi oyunlar - bir tuzaktan kaçan Beyaz Cadı'nın Ni No Kuni Gazabı'nın ana karakterleri.

Ni No Kuni: Wrath of the White Witch Yeniden Düzenlendi

Devam oyunu, Pokemon gibi bir oyun olarak önermek için biraz fazla eğri top olsa da, orijinal Ni No Kuni: Wrath of the White Witch daha çok buna benziyor. Şaşırtıcı derecede zor olan bu oyun, RPG ustaları Level-5 ile efsanevi Studio Ghibli arasındaki muhteşem işbirliğinden de yararlanıyor.

Savaşlar, gerçek zamanlı ve sıra tabanlı savaş mekaniğinin ilginç bir karışımına sahiptir, bu nedenle elde taşınan Pokémon oyunlarından geliyorsanız alışmanız biraz zaman alabilir. Ancak önemli olan, tıpkı Pokémon’da olduğu gibi yakaladığınız, arkadaş olduğunuz ve eğittiğiniz canavarların yanında savaşmanızdır.

Pokémon gibi en iyi oyunlar - viking şapkalı bir köstebeğe benzeyen evcil hayvanıyla titreyen bir Ooblet eğitmeni.

Ooblet’ler

Ooblets, doğrudan Pokémon’dan ilham alan bağımsız bir maceradır. Double Fine tarafından üretilen oyunda canlı bitkiler, karakter özelleştirme, ev inşa etme ve diğer eğlenceli ve sıra dışı aktiviteler yer alacak. Çiçek açan tohumları bebek Ooblet’lere ekiyorsunuz ve onların seviyesini yükselttikten sonra, diğer Ooblet eğitmenleriyle sevimli dans savaşları yapabilirsiniz. Bunlar, sıra tabanlı savaşlar, tip etkililik çizelgeleri ve geldikleri gibi Pokémon olan çeşitli diğer mekanikler üzerine inşa edilmiştir.

Çiftçilik ve dans eğitimi de sadece başlangıç. Tuhaf diyarları keşfedebilir, dost canlısı komşularla konuşabilir ve şehir hayatının rahatlatıcı rutinlerine kendinizi kaptırabilirsiniz. Ayrıca o kadar gülünç derecede sevimli ki buna dayanamayabilirsiniz.

Bunların hepsi PC’deki Pokémon gibi oyunlar ve ana seri oyununun bir süredir PC’lerde resmi olarak görünmeyecek olması berbat olsa da, pek çok başka Dışarıdaki JRPG oyunları, konsollardan oyun teçhizatınıza sıçramaktadır.oyun-2