Google Pixel 7a, Pixel 6a’dan büyük bir yükseltme olacak. Google’ın mağazalarda zaten listelenen bir sonraki orta sınıf Android cihazının ilk görünümü, tasarımı büyük ölçüde amiral gemisi Pixel 7 serisi ile paylaşacağını gösteriyor. Önceki modele göre farklılıkların teknik tarafta bulunması daha olasıdır.

Google Pixel 7a’nın dış görünümü güncellendi

Çok bilgili muhbir “OnLeaksPixel 7a’nın bir dizi resmi görünümlü görüntüsünü yayınladı. Bu çekimin gerçekliğinden yüzde 100 emin olamasak da, kaynağın geçmişte sağlam bir geçmişe sahip olduğu biliniyor. Oluşturma görüntüleri genellikle şuna dayalı olarak ortaya çıkar: orijinal malzeme

Google Pixel 7a, Google Pixel 7’nin temel varyantından bir avuç tasarım öğesini benimser. Ön tarafta, kamera boşluğu (delme deliği) üst ortada konumlandırılmıştır. Muhtemelen bu sefer de ekranın etrafında minimum bir kenardan kurtulmayacağız. Arkada, cam yerine soldan sağa uzanan metal bir kamera köprüsü gibi bazı önemli değişiklikler hala var. Çift kamera artık eliptik bir koruyucu camla korunuyor.

Google Piksel 7a

Google Pixel 7a, Pixel 7’nin tasarımına dayanmaktadır / © Twitter/u/OnLeaks

Düğmelerin ve bağlantıların düzeni de öncekinden uyarlanmıştır. USB Type-C konektörü, iki hoparlör açıklığının arasında hâlâ alttadır. Sağ tarafta, güç düğmesi ve ses rocker’ın bir kombinasyonu var. Ekranın entegre bir cam altı parmak izi tarayıcısına sahip olduğuna inanılıyor.

Pixel 7a renk seçenekleri ve kamera tasarımı

Cihaz, selefinin siyah çerçevesinin aksine artık gümüş renkli bir çerçeveye sahip. İki tonlu sürüm de Mountain View’da geçmişte kaldı gibi görünüyor. Ayrıca Google, Pixel 7a’yı yalnızca beyaz ve antrasit olarak sunacak ve adaçayı yeşilini menzilden çıkaracak ki bu utanç verici.

Google Pixel 7a'nın render görüntüsü.

Google Pixel 7a’nın öncekine kıyasla görsel değişiklikleri yalnızca marjinaldir. / © Twitter/u/OnLeaks

Önceki raporlar, Pixel 7a’nın daha hızlı bir AMOLED ekrana ve Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro ile aynı Tensor işlemciye sahip olacağını öne sürüyordu. Bütçe Pixel telefon için daha iyi kamera donanımı söylentileri de var. Ancak bunun görüntü kalitesinde ciddi bir iyileşmeye yol açıp açmayacağı henüz belli değil.

Google, Pixel 7a’nın fiyatlandırması ve çıkış tarihi hakkında henüz herhangi bir ayrıntı açıklamadı. Google I/O 2023 için bir sürüm bekleniyor – ancak Mountain View’in lansmanı tercih etmesi sürpriz olmaz.

En çok hangi yeni Pixel özelliklerini dört gözle bekliyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda okumak isteriz.

genel-27