Kalktığımız andan yattığımız ana kadar yanımızdan hiç ayrılmayan bir varlık vardır: aile Evcil Hayvan akıllı telefon Bu nedenle, kabul etmek istediğimizden daha fazla kez düşürmemize şaşmamalı. Akıllı telefonlar için koruyucu gözlükler üreten New York merkezli şirket Corning, bugün Gorilla Glass Victus 2 daha sert yüzeylere karşı daha iyi sonuç verebilen, tam zamanında Samsung Galaxy S23 serisi.
2020’de Corning, Hem düşme performansında hem de çizilmeye karşı dayanıklılıkta iyileştirme sunan Gorilla Glass Victus. Bu yıl, Victus’un hafifçe güçlendirilmiş bir versiyonunu gördük. Galaxy S22’de bulunan Victus+.

Bugün Corning, kendi basın bültenine yakışır iyileştirmelere sahip yeni bir Victus camını duyurdu. Gorilla Glass Victus 2, yeni bir cam bileşimine sahiptir ve Victus’a göre sunduğu en önemli avantaj, bir metreden (bel yüksekliği) beton gibi pürüzlü yüzeylere düşmeye dayanabilmesi ve Victus kadar çizilmeye karşı dayanıklı olmasıdır; spesifik olmak için rekabetçi alüminosilikat.

Victus 2’nin daha yumuşak asfalt yüzeylerde iki metreye kadar düşmelere karşı dayanıklı olduğu da test edilmiştir.

Düşme kazalarının yüzde 75’inden fazlası asfalt, granit ve beton gibi pürüzlü yüzeylerde meydana geliyor

Peki neden betona bu kadar önem veriliyor? Konuşurken SınırVP Scott Forester, bildirilen düşüşlerin yüzde 30’undan fazlasının betonda olduğu için telefon üreticilerinin özellikle talep ettiği şeyin bu olduğunu söyledi.

Görünüşe göre, Forester’ın daha önce asıl kaygının pürüzsüz yüzeylerde hayatta kalmak olduğunu söylediği gibi, pürüzlü yüzeylerde daha rahat oluyoruz. Sorunu daha da karmaşıklaştıran, daha sağlam bir cam kapak gerektiren telefonların artan ağırlığı ve ekran boyutlarıdır. Corning’e göre, bugün telefonlar dört yıl öncesine göre yüzde 15 daha ağır ve yüzde 10’a kadar daha büyük ekranlara sahip, bu da onları düşme hasarına karşı daha duyarlı hale getiriyor.

Corning, Gorilla Glass Victus 2’ye sahip telefonların önümüzdeki birkaç ay içinde gelmeye başlamasını bekleyebileceğimizi söylüyor. Galaxy Note 20, Victus’a sahip ilk telefondu, dolayısıyla Galaxy S23 serisinin Victus 2’yi içermesini beklemek imkansız değil.telefon-1