Korea JoongAng Daily Post’a göre, bir Samsung Electronics yöneticisi, Samsung Electronics’in Galaxy S23 serisi amiral gemisi akıllı telefonlarını Şubat ayı başlarında ABD’de piyasaya süreceğini resmen onayladı.

Adı açıklanmayan bir yönetici, “S23 serisi, Şubat ayında ABD’deki kendi Unpacked etkinliğimizde gösterilecek” dedi. Sunumun tam olarak ne zaman gerçekleşeceğini belirtmedi.

Daha önce telefonun 5 Ocak’ta Las Vegas’ta düzenlenecek CES 2023’te tanıtılacağı aktarılmıştı. Şimdi ise gösterimin Şubat ayının ilk haftasında San Francisco’da yapılması bekleniyor.Qualcomm CFO’su Akash Palhivala, bu ayın başlarında Galaxy S23 akıllı telefonlarının Tayvanlı TSMC tarafından üretilen Snapdragon 8 Gen 2 tek çipli sistemi temel alacağını duyurdu. Galaxy S23’ün enflasyonist baskılar nedeniyle selefinden daha pahalı olması bekleniyor.

Hana Securities analisti Kim Rok-ho’ya göre, Ekim ayında küresel akıllı telefon satışları yıldan yıla %11 düştü. Samsung Electronics telefon satışları da geçen ay %11 düştü, ancak Apple’ın satışları %10 arttı.genel-22