Pimax Teknolojisi, birinci sınıf bir VR sisteminde en yüksek daldırma ve görüntü kalitesini kullanarak tüketiciler için sanal gerçeklik kulaklıkları oluşturmak üzere 2015 yılında başladı. Şimdi şirket, çeşitli oyuncu türleri için çok şey sunan benzersiz, çok yönlü bir yaklaşım olan Pimax Portal’ı kitle fonlaması yapıyor.

Pimax Portal, tüketicilere “Dünyanın İlk Metaverse Eğlence Sistemini” aldıklarını garanti ediyor

Önceden, pimax 8K ila 12K çözünürlüklü VR kulaklıklara odaklanarak müşterilere sanal gerçekliği yüksek bir maliyetle sunuyor. Yeni Pimax Portal, şirket için benzersiz bir canavar ve Meta, Logitech ve Nintendo ile rekabet etmek için birkaç farklı oyun modu sunuyor.

Portal, farklı durumlara uyacak şekilde Bağımsız VR PCVR, Mobil oyun, PC oyunu, oturma odası eğlencesi vb. arasında kolayca mod değiştirebilen, yüksek güçlü android tabanlı hepsi bir arada oyun cihazıdır.

— Pimax Portal Kickstarter açıklama sayfası

Pimax, Kickstarter sayfasında sağlanan resimlerde Nintendo Switch, Logitech G, Steam Deck ve daha fazlası gibi sistemi el modunda kullanan oyuncuları gösteriyor. Başka bir resimde, sistemi bağımsız bir VR modunda kullanan bir kullanıcı gösterilmektedir (eksi VR kontrolleri). Üçüncüsü yine elde taşınır cihazı gösteriyor, ancak sistemin PC oyun özelliğini kullanmak için bir kablosuz uydu ile ve son görüntü, televizyonda oynayabilmek için bir oyun tabancasını (oldukça gerçekçi görünen) hedefleyen bir kullanıcıyı gösteriyor. Bu sistem bu kadar küçük bir boyutta oldukça az.

Görüntü kaynağı: Pimax Teknolojisi

Pimax Portal üzerindeki monitör 144 Hz QLED/Mini LED/HDR 8,8 inç ekrandır. 4K Ultra HD TV’de ekran çözünürlüğü 3840 x 2160 piksel olarak ayarlanabilir. Pimax Portal, Snapdragon Qualcomm XR2 + AMD Mini Station işlemci/grafiklerini kullanır. Birincil sistemdeki toplam fiziksel düğme sayısı, diğer sekiz sanal düğmeyle birlikte 32’dir. Tasarım, yan kontrolörlerle daha belirgin bir farkla kullanıcılara Nintendo Switch serisini hatırlatıyor. Kontrolörler yerine oturmak yerine manyetik olarak sisteme bağlıdır. Kullanıcılar ayrıca her anahtarı eşleyebilir, bu da büyük bir avantajdır. MTP gecikmesi 20ms’den azdır. Ekrandan kontrol için bir dokunmatik ekran da vardır.

ekran görüntüsü-2022-11-27-114839
ekran görüntüsü-2022-11-27-114803

VR modunda, görüş alanı (FOV) iki konfigürasyon sunar — 100° FOV ile 2PPD veya 60° FOV ile 40PPD. Pil ömrü 10000mAh’dir. Sistem, 5G ve Wifi 6E kablosuz bağlantıyı ve ek bir yuva aksesuarı aracılığıyla şarj etmeyi destekler. Pimax’ın bir başka ilginç reklam promosyonu da “Profesyonel Sanal Fitness ve Yapay Zeka Koçu” yeteneğidir. Videodan, egzersiz için AI asistanı bir monitör veya televizyon ekranıyla sınırlıdır ancak “VR fitness içeriği” sağlayacaktır.

pimax-portal-vr-oyun kulaklığı
pimax-portal-metaverse-eğlence-sistemi

Eklentiler için çeşitli seçenekler mevcuttur. Pimax Portal Kickstarter sayfa:

  • 8GB+128GB kapasiteli Pimax Portal, 299$
  • 8GB+256GB kapasiteli Pimax Portal, 399$
  • 8GB+256GB QLED+MiniLED ile Pimax Portal QLED, 549 $
  • 8 GB+128 GB VR Denetleyici ve VR kulaklık ile Pimax Portal View, 449 $
  • 8GB+256GB VR Denetleyici ve VR kulaklık ile Pimax Portal View, 499 $
  • 8GB+256GB QLED+MiniLED VR Denetleyici ve VR kulaklığı ile Pimax Portal QLED View, 599 $

Distribütörler için hem elde taşınabilir hem de VR seçeneği mevcut ve daha da fazla sanal gerçeklik arayan kullanıcılar için, elde taşınır cihazı 160 Hz yenileme hızı, düşük gecikme süresi sunan ve doğrudan erişime sahip 1.599 $’lık Crystal VR başlığıyla birlikte veriyorlar. piyasaya sürüldüğünde Meta’nın en yeni kulaklığıyla rekabet edecek.

Haber kaynağı: Kickstarter’da Pimax Portalı

genel-17