Karnataka, fikri mülkiyet haklarının ticarileştirilmesi için uygulama tabanlı ağ platformu geliştiriyor

Karnataka Bilim ve Teknoloji Eyalet Konseyi (KSCST), “adlı uygulama tabanlı bir ağ platformu geliştiriyor.patent kartı” Fikri Mülkiyet Haklarının (IPR’ler) ticarileştirilmesi için. ‘Make in India’ kapsamındaki bir girişim olan Patentkart’ın, fikri mülkiyet haklarını ticarileştirmede patent sahiplerine ve müşterilerine fayda sağlaması bekleniyor. Bilim ve Teknoloji Bakan CN Ashwath Nararayan.

Bir açıklamada, uygulamanın 2023’ün başlarında işlevsel olacağını söyledi.

Son üç yılda KSCST destekli IP hücreleri tarafından 700’den fazla patent başvurusu yapıldı. “Ondan fazlası verildi ve geri kalanı süreç içinde” dedi.

Ayrıca Oku

Google davasındaki CCI kararının yerel geliştiriciler için mali sonuçları olabilir
Endişeli Google, CCİ'nin öncelikli bir sorun sipariş ettiğini işaret ediyor

Karnataka Eyalet, art arda üç dönem için Hindistan İnovasyon Endeksi’nde zirvede yer aldı. Daha fazla patent alma çabalarımız, yenilikçi büyümemizi daha da hızlandırmada ve endekste üst sıraları korumada uzun bir yol kat ediyor” dedi.

Karnataka’da patent kolaylaştırmaya yönelik olarak Patent Kolaylaştırma Merkezi, Patent Bilgi Merkezi KSCST’de, Hint Bilim Enstitüsü burada.

KSCST’nin başlangıcından bu yana Üniversiteler, Mühendislik Kurumları ve Fen, Hukuk ve Ziraat kolejlerinde 58 IP hücresi kurduğu belirtildi.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9