Muhtemelen, Apple’ın bir sonraki iPhone serisinin, iPhone 15 serisi, ancak söylenti değirmenleri şimdiden çılgına dönüyor. Son sızıntı, iPhone 15’in kamerası.
Ana yükseltmelerden biri iPhone 14 serisi, Pro modellerinin yeni ana kamerasıydı ve Apple’ın megapiksel sayısını tekrar artırmasını beklemiyor olsak da, kamera performansının önemli ölçüde artması bekleniyor.

iPhone 15, Sony’nin çığır açan yeni sensörüne sahip olabilir

yeni Nikkei Asya rapor (üzerinden 9to5Mac), Sony’nin doygunluk sinyal seviyesini ikiye katlayan yeni bir kamera sensörü geliştirdiğini iddia ediyor. Bu, akım sensörlerinin iki katı ışık toplama kapasitesine sahip olacağı anlamına gelir. Bu, teorik olarak gürültüyü azaltmaya ve dinamik aralığı iyileştirmeye yardımcı olmalıdır.
Rapor, bunun ayrıca aşırı pozlama (en parlak kısımda ayrıntıların kaybolduğu çok parlak görüntüler) ve az pozlama (en karanlık alanlarda ayrıntıların kaybolduğu çok karanlık görüntüler) konusunda da yardımcı olacağını ve iPhone 15 kamerasının zorlu koşullarda net görüntüler üretmesini sağlayacağını ekliyor. , örneğin bir özne güçlü bir arka ışığın önündeyken. Görünüşe göre sensör bunu başarmak için arka plan ve ön plan pozlamasını dengelemeye çalışacak.
Sensör, fotodiyotları ve piksel transistörleri aynı alt tabakaya yerleştirmek yerine farklı katmanlara ayıran yeni bir yarı iletken mimarisi kullanacak.

Sony, bu sensör teknolojisini yalnızca Apple için geliştirmiyor ve diğer akıllı telefon üreticilerine de gönderilecek.

Sonuç olarak, yeni sensör teknolojisi iPhone 15’e mevcut duruma göre bir avantaj sağlayabilir. üst kameralı telefonlar. Muhtemelen olarak bilinecek olan en üst düzey model iPhone 15 Pro Max’in değil, iPhone 15 Ultra’nın da daha iyi optik yakınlaştırma için bir periskop yakınlaştırma birimine sahip olma olasılığı yüksektir.

Diğer markalar da hamlelerini yapıyor, bu yüzden yakın bir mücadele olacak. Örneğin Samsung’un yakında çıkacak olan Galaxy S23 Ultra’yı 200 MP kamera ile donatması bekleniyor. Vivo ve Xiaomi gibi diğerleri, 1 inçlik sensörlerle deneyler yapıyor.

iPhone 15’e geri dönersek, kozmetik değişiklikler de bekleniyor. Raporlar, yeni modellerin – veya en azından üst düzey modellerin – daha kaliteli titanyum malzemeye, kavisli kenarlara ve katı hal düğmeleri.
iPhone 15 Pro ve 15 Ultra’nın yeni bir 3nm çip ile donatılacağı neredeyse kesin. Ayrıca, önceki yıllardan farklı olarak, iki üst uç model arasında belirgin bir farklılaşma.telefon-1