Yeni sahibi Elon Musk tarafından yapılan bir tweet’e göre Twitter, karakter sınırını 280’den artırabilir. Dünyanın en zengin adamı ve Twitter’ın yeni CEO’su, mikroblog platformundaki bir kullanıcının daha yüksek karakter limiti talep etmesine, bunun şirketin planının bir parçası olduğunu belirterek yanıt verdi. Musk tarafından yakın zamanda Twitter’da paylaşılan bir dizi slayta göre Twitter, şifreli doğrudan mesajlar (DM’ler) ve ödeme hizmetleri eklemek için de çalışıyor. Bununla birlikte, artırılan karakter sınırının şirketin CEO’su tarafından alay edilen uzun biçimli tweet özelliği ile aynı olup olmayacağı şu anda belirsiz.

Pazartesi günü Musk, bir Twitter kullanıcısına, Twitter’daki tweet’ler için 280 karakter sınırını 1.000 karaktere çıkarmasını isteyen bir yanıt verdi. Musk, “Yapılacaklar listesinde.”

Bir “mikroblog hizmeti” olarak anılan Twitter, başlangıçta tweetler için 140 karakterlik bir sınıra sahipti, 2017’de bu sınır 280 karaktere çıkarıldı. yeni ve alışılmışın dışındaydı, ancak kısa süre sonra davranış normalleşti… İnsanların 140’tan fazla karakter kullanması gerektiğinde daha kolay ve daha sık Tweet attığını gördük.”

Platform, kullanıcıların gönderilerini birkaç yüz karakterle sınırlayan birkaç hizmetten biridir. Rakip Facebook, kullanıcıların binlerce karakter içeren gönderiler yüklemesine izin verir.

Mashable’ın bir raporuna göre Musk, platformu devralmasından bu yana birkaç kez karakter sınırını artırma fikrine ilgi gösterdi.

27 Kasım’da bir Twitter kullanıcısı, Musk’a platformun kelime sınırının 280’den 420’ye çıkarılmasını önerdi. Musk, yanıt olarak “İyi fikir” yazdı.

Bundan önce başka bir kullanıcı “karakter sınırlarından kurtulun” önerisinde bulundu ve Musk buna “Kesinlikle” yanıt verdi.

Musk kısa süre önce çok renkli doğrulama sistemiyle platform için bir başka büyük değişikliği duyurdu. Yeni bir üç renkli doğrulama onay işareti sistemi, ‘doğrulanmış’ çek taşırken tanınmış markaları ve şahsiyetleri taklit eden hesapların sayısının artması nedeniyle kullanıma sunulmasından sonraki birkaç gün içinde kaldırılması gereken önceki ‘Twitter Blue’ hizmetinin yerini alacak. Musk’a göre, yeni Twitter Blue doğrulama hizmeti geçici olarak 2 Aralık’ta yeniden başlatılacak.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8