CD Projekt Group, The Witcher ve Cyberpunk 2077’nin arkasındaki Polonyalı şirketin iş açısından nasıl performans gösterdiğini ve iyi zamanları ayrıntılarıyla anlatan en son kazanç raporunu yayınladı.

Oyunun yeniden günlük 1 milyondan fazla oyuncuya ulaştığını gören Cyberpunk 2077 etrafındaki ralli sayesinde, şirket, şirketin 90’lardaki kuruluşuna kadar uzanan, şimdiye kadarki en iyi üçüncü çeyreğini yaşadı.

Şimdi oynuyor: Cyberpunk: Edgerunners Konum Rehberi | Siberpunk 2077

30 Eylül’de sona eren çeyrek için şirket 245,5 milyon PLN (54,2 milyon $) gelir ve 98,7 milyon PLN (21,8 milyon $) kar getirdi. VGC’ye görefinans müdürü Piotr Nielubowicz, Cyberpunk 2077’nin “güçlü satışlarının” şirket için gelir artışını yeni zirvelere çıkardığını söyledi.

Cyberpunk 2077’nin Eylül ayında başlatılan devasa 1.6 Edgerunners güncellemesi ve RPG’de devam eden indirimler, satışların daha da artmasına yardımcı oldu. Animasyonlu Netflix dizisi Cyberpunk Edgerunners da Eylül ayında çıkış yaptı ve kesinlikle oyuna olan ilginin artmasına yardımcı oldu.

Cyberpunk 2077, Aralık 2020’de zorlu bir lansman yaptı, ancak o zamandan beri önemli ölçüde toparlandı ve 20 milyondan fazla kopya sattı.

Oyunun dünyası, Phantom Liberty genişlemesinin piyasaya sürülmesiyle daha da büyüyecek. Cyperpunk 2077’nin tek büyük genişlemesi olacak ve 2023’te mevcut nesil konsollara ve PC’ye gelmesi planlanıyor, ancak geliştirici, franchise’ı gelecekte genişletmeye “tamamen, tamamen kararlı” olduğunu söylüyor.

Bir Cyberpunk 2077 devam filmi şu anda Boston’daki yeni bir CD Projekt stüdyosunda geliştiriliyor. CD Projekt’teki çalışmalarda gelecek olan birçok projeden biridir. Diğerleri arasında orijinal Witcher’ın yeniden yapımı olan The Witcher 4 ve yeni bir IP yer alıyor.

Öte yandan CD Projekt Red, The Witcher 3: Wild Hunt’ın bir fotoğraf modu, yeni kamera ayarları ve daha iyi grafikler ekleyen büyük yeni güncellemesini Aralık ayında piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1