Apple’ın iPadOS’u yıllar boyunca bölünmüş ekran, dosya aktarımları ve gelişmiş pano sunmak için gelişirken, iPad’lerde hala çok önemli bir şey eksikti: uygun bir klavye. Evet, Apple’ın Smart Keyboard’u vardı ki bu… istediği fiyata göre oldukça kötüydü (ve hala da öyle). Ve 3. taraf çözümler var, ancak bunlar iPadOS ile mükemmel şekilde kusursuz çalışmıyor.

2020’de Apple, iPad Pro için oyunu tamamen değiştiren Magic Keyboard’u tanıttı. Yazmak harika bir duygu, dokunmatik yüzeyi iPadOS ile mükemmel çalışıyor ve klavyenin kendisinde iPad’iniz için ekstra bir USB C bağlantı noktası var ki bu, ana aygıtınızda bunlardan yalnızca biri olduğunda çok önemli.

Ne yazık ki, son derece iyi olmasının yanı sıra oldukça pahalıdır. 12,9 inçlik bir iPad Pro için Sihirli Klavye genellikle 349 ABD doları, 11 inçlik model ise 299 ABD dolarıdır. Bugünün Siber Pazartesi gününde değiller!

En iyi anlaşma Amazon’dan geliyor ve 2020’den itibaren Magic Keyboard 12.9″ için. Fiyatı 228,50$’a kadar düşürüldü, ki bu her şey göz önünde bulundurulduğunda çalmak anlamına geliyor. Magic Keyboard 11″ 50$ düşüşle 249$’a indi. .
Magic Keyboard 12.9″ ve uyumluluk hakkında birkaç söz — yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız, bunun “Önceki Sürüm” olarak işaretlendiğini fark edeceksiniz. Teknik olarak, 2020’den itibaren Magic Keyboard bir 2021 ve 2022’den iPad Pro 12.9″. Ancak bu iki iPad Pro modelinde, tableti öncekinden biraz daha kalın yapan yeni XDR ekranı var. Sonuç olarak, Magic Keyboard 2020’ye sığması çok ama çok rahat.

Genel olarak yine de sığıyorlar, ancak iPad’inizle daha kalın bir ekran koruyucu kullanmayı planlıyorsanız bu bir sorun olabilir. İnce plastik veya kağıt benzeri bir ekran koruyucu uygun olmalıdır. Bundan rahatsızsanız, iyi haber şu ki, XDR iPad’leri destekleyen daha yeni Magic Keyboard’da da küçük bir indirim var – o da 50 $ düştü.telefon-1