Ekim ayının Siber Güvenlik Farkındalık Ayı olduğunu biliyor muydunuz? Kapsamlı siber güvenlik eğitimi, hükümetler, işletmeler ve bireyler için siber savunmaları güçlendirmenin önemli bir parçasıdır. erişime sahip olması herkes için giderek daha önemli hale gelmektedir. harekete geçirilebilir, ilgi çekici kaynaklar bu, siber güvenlik uygulamalarını yükseltmelerine yardımcı olabilir.

Bu amaçla, Be Cyber ​​Smart Kiti paylaşılabilir videolar, infografikler ve daha fazlasıyla kuruluşların ve tüketicilerin siber akıllı olmasına yardımcı olur. Sizi ve kuruluşunuzu tüm yıl boyunca güvende tutacak ipuçları için okumaya devam edin.

En İyi Parolanız Sizsiniz

Bunu biliyor muydun şifre saldırıları 2021’de en yaygın olarak gözlemlenen tehdit türleriydi. Dakikada 34.740 saldırı? Günümüzün bilgisayar korsanları izinsiz girmez, oturum açar. Bu nedenle, müşterilerimizi mümkün olduğunca parolasız oturum açma yöntemleri, fiziksel güvenlik anahtarları ve biyometri kullanmaya teşvik ediyoruz. Çalınabilen, hacklenebilen veya tahmin edilebilen geleneksel parolalardan daha güvenlidirler. Ayrıca, kuruluşunuzun tüm çeşitli hesapları için birden çok benzersiz parola oluşturma ve bunları güvence altına alma zorunluluğunun getirdiği riski de büyük ölçüde azaltabilirler.

Oturum açma işleminizin bir parçası olarak parola kullanıyorsanız, bunları olabildiğince güçlü hale getirmek için işte beş ipucu:

  • En az 12 karakter uzunluğunda bir parola oluşturun (ancak 14 veya daha fazla olması daha iyidir).
  • Büyük harfler, küçük harfler, sayılar ve simgelerden oluşan bir kombinasyon kullanın.
  • Bir sözlükte bulunabilecek veya bir kişinin, karakterin, ürünün veya kuruluşun adı olan bir kelime seçmeyin.
  • Önceki parolalarınızdan önemli ölçüde farklı bir parola seçin ve aynı parolayı birden çok site için asla kullanmayın.
  • Sizin için hatırlaması kolay, ancak başkaları için tahmin etmesi zor şifreler seçin.

Parolanızı oluşturduktan sonra, mümkün olduğunca güvenli tutun. Bilgisayar korsanları genellikle bireysel çalışanları kandırarak güvenlik oturum açma bilgilerini ifşa etmeye çalışarak şirketleri hedef alır. Parolaları sık sık güncelleyerek, çalışanları web sitelerine yalnızca güvenilir bağlantılar aracılığıyla erişmeye teşvik ederek ve çalışanlara kimlik bilgilerini e-posta veya anlık iletiler gibi güvenli olmayan kanallar aracılığıyla paylaşmamalarını hatırlatarak kuruluşunuzu parola saldırılarına karşı daha iyi koruyabilirsiniz.

Kimlikleri, Cihazları ve Verileri Koruma

Artan parola saldırılarıyla aynı doğrultuda, kimlik hırsızlığında da bir artış görüyoruz. Kolayca tanımlanabilen spam e-postaların olduğu günler hızla kayıp gidiyor. Günümüzün tehdit aktörleri, cihazlara ve ağlara sızmak için kimlikleri çalma konusunda daha bilgili hale geliyor.

Birçoğumuz, özellikle gönderen kişisel bilgi istediğinde, bağlantı içeren veya ekli dosyalarla gelen iletilere şüpheyle yaklaşmamız gerektiğini biliriz. Ancak, güvenilir bir kişi veya kuruluştan geliyor gibi görünse bile, beklenmedik bir eki asla açmamanız gerektiğini tekrar etmekte fayda var. Bir çalışan mesajın önemli olduğundan endişeleniyorsa, onu arayarak veya iletişim bilgileri için kuruluşun resmi web sitesine giderek gönderene doğrudan ulaşmaya teşvik edin.

Meşru bir talebin parçası olduğunda, kişisel bilgiler ideal olarak gerçek zamanlı olarak şahsen veya telefonla paylaşılmalıdır. Hassas bilgilerin kesinlikle e-posta yoluyla paylaşılması gerektiğinde şifreleme araçlarını kullanmanız önerilir. Saldırganlar bunları kullanarak dijital ortamınızı ihlal edebilir, kurumsal süreçleri bozabilir ve ortamınızı daha savunmasız hale getirebilir.

Kuruluşların, yazılım güncellemelerini yayınlanır yayınlanmaz yükleyerek siber güvenliklerini güçlendirmelerini öneriyoruz. Pek çok uygulama, tarayıcı ve işletim sistemi güncellemesi, şu anda etkin olan sorunlar için güvenlik düzeltmeleri içerir, bu nedenle bunları hemen yüklemek, en son güvenlik standartlarını korumanın önemli bir parçasıdır. Gereksiz İnternet bağlantılarını ortadan kaldırarak, açık bağlantı noktalarını kısıtlayarak ve dijital ortamınızda potansiyel zayıflıklar olup olmadığını kontrol etmek için tarama araçlarını kullanarak şirketinizin saldırı yüzeyini daha da azaltabilirsiniz.

Nihayetinde, Siber Güvenlik Farkındalık Ayı yalnızca 31 gün sürebilirken, güvenli bir çevrimiçi ortamın önemini tanıtmak yıl boyu süren bir iştir. İster küresel bir şirketi, ister bir aile şirketini, hatta bireysel bir tüketiciyi temsil edelim, her şey siber savunucu olmamıza bağlıdır. Gelin birlikte siber akıllı olalım!siber-1