GTA başlangıçta Rockstar’ın öncülü DMA Design’daki geliştiriciler tarafından “başarılı olma olasılığı yüksek” oyun olarak görülüyordu, sandbox oyunu 25. yıl dönümüne ulaştığı için hayal etmesi zor, GTA 5 ve GTA Online devam ediyor ve biz de GTA 6’nın piyasaya sürülmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. tarih.

Rockstar North olmadan önce DMA Design, Dan ve Sam Houser’ın yayıncılık şirketi BMG altında ilk Grand Theft Auto’yu yarattı. Take-Two, BMG’yi satın aldığında, adı Rockstar Games olarak değiştirildi ve DMA, yeni ve artık dünya çapında tanınan takma adı altında geliştirme kanadının bir parçasını oluşturdu. GTA 6’nın ufukta göründüğü ve GTA 5 ile GTA Online’ın hala milyonlarca oyuncu çektiği düşünülürse, Grand Theft Auto’nun bir noktada başarısızlığa mahkum olduğuna inanmak zor. Ancak açık dünya oyunu 25. yıl dönümüne girerken, bir DMA Design yapımcısıyla yapılan yeni bir röportaj, GTA’nın bir zamanlar nasıl olası bir bomba olarak görüldüğünü ortaya koyuyor.

“Geliştirmenin ortasında, yedi başlıktan hangisinin daha iyi performans gösterdiğine dair resmi olmayan bir personel anketi yapıldı. [DMA] Grand Theft Auto piyasaya sürülmeden hemen önce DMA’ya katılan Colin Macdonald, BBC. “Başarılı olamama olasılığı en yüksek olan Grand Theft Auto idi.

“Çünkü geliştirmenin ortasında oyunun yönü net değildi. Aynı zamanda oldukça bozuktu – birkaç dakikadan fazla oynayamazsınız, çökmeden, bu yüzden taban seviyesinde kesinlikle çok fazla güven yoktu.

Macdonald ayrıca, GTA’nın bir dinozor gibi binaları ezebileceğiniz bir açık dünya oyunu yaratmaya yönelik bir “teknoloji deneyi” olarak başladığını da açıklıyor. DMA’daki birisinin, oyuncuların arabaları dinozorlardan daha çok kontrol etmekten hoşlanabileceğine dair “parlak bir fikir” olduğunda, “şehri canlandırmak” için arabalar eklendi.

Oradan GTA, Race ‘N’ Chase adlı daha geleneksel bir sürüş oyunu haline geldi, ancak programcıları tarafından gözden kaçan bir hata, rakip arabaların kazanmaya çalışmaktansa oyuncuya çarpmak için daha fazla zaman harcayacağı anlamına geliyordu. Sonunda bir suçlu olarak oynama kavramına yol açan bu kasıtsız araç savaşıydı. Grand Theft Auto adı bizzat Dan Houser tarafından verildi ve gerisi tarih oldu.

Yani, böceklerin, anketlerin ve dinozorların doğru hizalanmadığı alternatif bir evrende, belki de Grand Theft Auto hiç olmayacaktı. Özellikle GTA 3, Vice City ve sevilmeyen GTA 4 ile ilgili tüm anılarımla, kulağa oldukça trajik bir evren gibi geliyor. Umarız GTA 6, sanal alan serisini her zamanki gibi parlak bir şekilde yakmaya devam edebilir.

Rockstar’ın sadık suç sim’ine veya belki de en iyi GTA RP sunucularına biraz taze enerji katmak ve bir dolandırıcıdan başka bir şey olarak oynamak istiyorsanız en iyi GTA 5 modlarına bir göz atın. Grand Theft Auto sizi tamamen nostaljik hissettirdi mi? En iyisi eski oyunlar o retro kaşıntıyı kaşımaya yardımcı olacak.oyun-2