Görünüşe göre Amazon, film işine daha derin dalmayı planlarken bazı büyük hamleler yapmayı planlıyor. Amazon, Prime Video için birkaç orijinal şov ve film yapsa da, şimdiye kadar sinema gösterimlerinden uzak durdu. Amazon’un doğrudan sinemalarda gösterime girecek filmler için yılda 1 milyar dolar yatırım yapmaya hazırlandığına dair raporların ortaya çıkmasıyla bu durum değişecek.

Amazon yılda 12-15 film çıkarmaya hazırlanıyor. 2023 için Amazon’un üreteceği film sayısı o kadar yüksek olmayacak, ancak bunun temel nedeni, suları test etmek ve işleri nasıl yapacaklarını bulmak istiyorlar. Resim Kredisi: Amazon

Bloomberg’den gelen bir haberde, Amazon’un yılda 12-15 film üretmeye hazırlandığı belirtiliyor. 2023 için Amazon’un üreteceği film sayısı o kadar yüksek olmayacak, ancak bunun temel nedeni, suları test etmek ve işleri nasıl yapacaklarını bulmak istiyorlar.

Amazon, film ve televizyon stüdyolarının yanı sıra Prime Video akış birimi aracılığıyla yıllar içinde orijinal içeriğe yaptığı yatırımları derinleştirdi. Kalabalık medya ortamında rekabetçi kalmaya devam edecek gibi görünen şirket, 2020’de 11 milyar dolardan, geçen yıl video ve müzik akışı hizmetleri için içerik için 13 milyar dolar harcadı.

Bu yılın başlarında e-perakendeci, efsanevi film yapımcısı MGM Studios’u 8,45 milyar dolara satın aldığında medya hırslarını destekledi.

Geçmişte, Jeff Bezos çok kategorik bir şekilde Amazon’un medya ve içerik oluşturma ve dağıtım işine girmesini istediğini, çünkü bu, daha fazla insanın Amazon Prime’a abone olmasını ve Amazon’un diğer web sitelerini daha fazla kullanmasını sağlamanın harika bir yolu olacağını söylemişti. e-ticaretin ötesine geçen hizmetler.

Film geliştirmeye yönelik yıllık 1 milyar dolarlık yatırım, büyük Hollywood stüdyolarının her yıl harcadığı miktarın alt sınırı olsa da, bu, pandeminin ardından mücadele eden sinema sektörü için olumlu bir işaret.

İzleyiciler sinemalara geri döndü, ancak üretim hattı 2020 ve 2021’de durduğundan, 2022’de sinemalarda daha az film gösterime girdi. Gişe rekorları kıran filmler önemli, bazen rekor kıran yerel gişe rakamlarına ulaşmaya devam ediyor, ancak sabit bir liste yok. yeni ve anlamlı içerikler nedeniyle, genel sektör pandemi öncesi seviyelerin önemli ölçüde altında kalıyor.

Bütçenin nasıl tahsis edildiğini ve Hintli film yapımcılarının ve yapım evlerinin sinema gösterimleri için ayrılan paradan herhangi birini alıp alamayacağını görmek ilginç olacak.



genel-5