Bir AMD Ryzen 7000 CPU’ya sahip olmak, yakında çok daha uygun fiyatlı bir çaba haline gelebilir, çünkü kırmızı ekip daha düşük bir fiyat noktasında bir grup yeni işlemciyi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ancak, tahmin edebileceğiniz gibi, bu yeni yongalar daha düşük saat hızları ve TDP paketlediğinden, maliyetteki bu azalma performansın pahasına geliyor.

Daha az güçlü özelliklerine rağmen, bu yeni AMD Ryzen 7000 işlemciler, en iyi fiyat ve performans dengesine sahip en iyi oyun CPU’sunu almak isteyenler için harika bir seçenek olabilir. Ayrıca, PC’nize bir AIO soğutucu veya özel su soğutma takmak istemiyorsanız, azaltılmış TDP’leri onları soğutmayı çok daha kolaylaştıracaktır.

Fransız perakendeci tarafından yapılan listelere göre, AMD Ryzen 9 7900, Ryzen 7 7700 ve Ryzen 5 7600, X muadilleriyle aynı miktarda çekirdeği, iş parçacığı ve L3 önbelleği paylaşıyor PC21 (aracılığıyla momomo_us). Takviye saatleri daha güçlü çiplere çok yakınken, temel saatler çok daha düşük.

Bu işlemcilerin sizi ne kadar geciktireceği ve azaltılan saat hızlarının en iyi PC oyunlarındaki kare hızlarını nasıl etkileyeceği henüz belli değil. Bununla birlikte, bu AMD Ryzen 7000 CPU’ların yine de oldukça güçlü olması muhtemeldir.

oyun-2