Ayda 0,99 ABD doları tutarındaki muhteşem Peacock Black Friday fırsatı, bu tatil hafta sonu izlemek üzere harika filmlerden oluşan geniş bir kitaplık açmak için en iyi biletlerden biri. Peacock, en iyi akış hizmetleri listemizdeki yerini bir dizi nedenden dolayı kazanmış olsa da, kesinlikle önerecek birçok filmi var.

Yani, bir kez kaydolduğunuzda Tavuskuşu ayda 0,99 ABD doları (yeni sekmede açılır) (ayda 4 ABD Doları tasarruf), sonsuz menü listesinde gezinerek şansınızı test edebilir veya hizmetteki en iyi filmlerden bazılarının derlenmiş listemizi kullanabilirsiniz.

Ayrıca kendi uzmanlığımıza da güvenmiyorsunuz. Yılın çoğunu film izleyerek, ne önereceğimi ve insanları neyden uzaklaştıracağımı arayarak geçirmiş olsam da, bir adamın görüşünün ciddi bir seçim için pek yeterli olmadığını biliyorum. Bu nedenle, olumlu ve olumsuz yorumları toplayan ve düzenleyen site olan Rotten Tomatoes’da tüm önerilerin yüksek puanlar aldığından emin oldum. Ana listemizdeki en düşük puan %82’ye sahip ve bu yine de oldukça iyi.

İşte Peacock’s Black Friday anlaşmasına kaydolduktan sonra ilk izleyeceğim 7 film.

HAYIR

Jordan Peele’nin son başyapıtı Nope, yakın zamanda Peacock’a geldi ve bu, aylık 0,99$’lık Black Friday anlaşmasına kaydolmak için en iyi sebeplerden biri. Şimdi üç kez izlemiş biri olarak (4K Blu-ray’e sahibim), bu gizemin sürprizleri beklemeye değer olduğundan, mümkün olduğunca az bilgi vermem gerektiğini biliyorum.

Nope, Daniel Kaluuya ve Keke Palmer’ı, büyük anlarını büyük ekranda geçirmek için dublör atların eğitildiği bir çiftliği işleten kardeşler olarak canlandırıyor. Ancak eski bir çocuk yıldızın (Steven Yeun tarafından canlandırılan) sahibi olduğu yakınlardaki bir eğlence parkında işler tuhaflaşmaya başlar ve bu son söyleyeceğim şey, bunun dışında: gözlerini gökyüzünden ayırma. Drama arttıkça uzaktan kumandanızı bembeyaz kesecek ve neler olup bittiğini merak etmeye başlayacaksınız.

türler: Gizem, gerilim
Değerlendirme:
R
Yıl: 2022
Çalışma süresi:
2 saat, 15 dk.
Rotten Tomatoes puanı:
%82
İzle tavuskuşu (yeni sekmede açılır)

Akıllı kitap

Suçluların gözünden kaçan ve takdir edilen komedilerden biri olan Booksmart, genellikle “Kızlarla birlikte Süper Kötü” olarak sunulur. Bu bir bakıma kulağa doğru geliyor, çünkü yakın arkadaşların lisenin sonunda gelen duyguları yönetmesiyle ilgili. Amy (Kaitlyn Dever) ve Molly (Beanie Feldstein), bu son dört biçimlendirici yılı, akranlarının umursadığı hiçbir şey yerine yalnızca üniversiteler için önemli olan başarıları önemseyen bir çift olarak geçirdiler.

Şimdi, mezuniyet arifesinde, Amy, Molly’nin sonunda onu peşinden gitmeye zorlayabildiği bir aşka kapılırken, Molly liseyi nasıl geçirdiğine ilişkin endişelerle uğraşır. Komik – ve hayran kalacağınız filmlerden biri gözden kaçıyor – Booksmart, Olivia Wilde’ın ilk yönetmenlik denemesiydi ve pek çok kişiye güçlü bir kariyerin geleceği konusunda güven verdi.

Tür: Komedi
Değerlendirme:
R
Yıl: 2019
Çalışma süresi:
1 saat, 42 dk.
Rotten Tomatoes puanı:
%96
İzle tavuskuşu (yeni sekmede açılır)

Klasikler bu unvanı bir nedenden dolayı kazanıyor ve Peacock, ET the Extra-Terrestrial ile tüm zamanların bir oyuncusu olmakla övünüyor. Elliot (Henry Thomas) ve Gertie (genç bir Drew Barrymore) ile arkadaş olmak ve gelecek sinema yıllarını etkilemek için uzaydan inen kaval kemiği uzaylının hikayesi basit. ET’nin varlığı bir sır olmaktan çıkıp daha çok bir hükümet endişesi haline geldiğinde, kahramanlarımız hastalanan ziyaretçilerini korumak için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar.

Bir filmin mutlak zevki, iğrenç veya twee olmayan bir peri masalı olan ET, yönetmen Steven Spielberg’in kısıtlaması nedeniyle kazanır. O sırada sadece seyirciyi anlamakla kalmadı, aynı zamanda film, hiçbir aile üyesinin hayır diyemeyeceği duygusal açıdan zorlayıcı bir maceranın ne olduğunu her zaman anladığını kanıtladı.

türler: Bilim kurgu, aile
Değerlendirme:
PG
Yıl: 1982
Çalışma süresi:
1 saat, 55 dk.
Rotten Tomatoes puanı:
%99
İzle tavuskuşu (yeni sekmede açılır)

Kırbaç

Whiplash, bir şeyler yapmada – bu durumda müzik çalmada – çok iyi olan insanlarla ilgili birçok harika filmden biridir. Miles Teller (Top Gun: Maverick), ünlü eğitmen Terence Fletcher’ın (JK Simmons) vesayeti altında bir yer kapmak için can atan genç caz davulcusu Andrew rolünde. Ama Simmons’ın şimdiye kadar oynadığı her karaktere dayanarak tahmin edebileceğiniz gibi, Fletcher talepkar (bazıları dehşet verici diyebilir) bir öğretmen. Ve Andrew’u bir davulcu olarak gelişmesi için zorlarken, öğrenci ustanın taktiklerini ve yöntemlerini sorgular. Yönetmen Damien Chazelle, gergin bir ip üzerinde dans eden bir filmi yönettiği için haklı bir alkış aldı.

Tür: dram
Değerlendirme:
R
Yıl: 2014
Çalışma süresi:
1 saat, 46 dk.
Rotten Tomatoes puanı:
%94
İzle tavuskuşu (yeni sekmede açılır)

Kış Kemiği

Jennifer Lawrence, Winter’s Bone’daki çığır açan rolü sayesinde herhangi bir Açlık Oyununu oynamaya başlamadan çok önce zaten bir yıldızdı. Burada, kendisinden çok şey istenen bir genç olan Ree Dolly’yi canlandırdı. Ailesinin evini yönetmek zorunda kalan Lawrence, annesi pek ortalıkta yokken iki küçük kardeşine ebeveynlik yapmak ve babası eylemde kayıp bir suçluyken, ekranda yıllarca göreceğimiz parlaklığı önizledi. Winter’s Bone’un gerçek draması, aile evini bağ için hazırladığı için babasını bulması gerektiğinde başlar.

Tür: dram
Değerlendirme:
R
Yıl: 2010
Çalışma süresi:
1 saat, 39 dk.
Rotten Tomatoes puanı:
%94
İzle tavuskuşu (yeni sekmede açılır)

Krupiye

Yazarlar tuhaf işler üstlenir ve Jack (Clive Owen) en son işi olan krupiye olarak dramanın peşine düşer: sahadaki kumarbazlarla ilgilenen bir kumarhane çalışanı. Kumar dünyası hakkında tahmin edebileceğinizden çok daha ustalıklı gergin ve gerilimli bir film olan Croupier, Owen’ın çığır açan rollerinden biriydi. Kart dağıtan ve ondan kuralları esnetmesini isteyen müşterileri yöneten Jack’in hayatta kalma şansı bir barbut oyuncusundan daha kötü.

türler: Gizem, dram
Yıl:
1998
Değerlendirme:
R
Çalışma süresi:
1 saat, 31 dk.
Rotten Tomatoes puanı:
%95
İzle tavuskuşu (yeni sekmede açılır)

siyah telefon

The Gaspçı (Ethan Hawke), Denver banliyösündeki küçük bir kasabaya musallat olan bir çocuk kaçıran kişidir ve onu durdurmanın tek yolu, geleceğini tahmin edemeyeceğiniz doğaüstü bir fenomen etrafında dönecektir. Özellikle sabit hatlı bir telefon söz konusu olduğunda. Ancak Stephen King’in takma ad kullanan oğlu Joe Hill’in çalışmasına dayandığını öğrendiğinizde her şey mantıklı geliyor. Bu filmin kuzeydoğuda, Maine’deki bir kasabada geçmemesi bir yana, bu film en iyi Stephen King arketiplerine sahip.

Olağanüstü gergin olan The Black Phone, bizi Finney (Mason Thames) ve Gwen (Madeleine McGraw) kardeşlerin yerine koyuyor ve ilki kaçırıldıktan sonra, ikincisi onu bulmaya çalışmak için ailevi bir yeteneğe başvuruyor. Bu arada, baba kabuklarıyla uğraşıyorlar. Kendi başına akıldan çıkmayan ve yumruğunuzu havaya kaldırmanıza neden olacak bir kreşendoya ulaşana kadar kaynayan Kara Telefon, 2022’nin en sevdiğimiz filmlerinden biridir.

türler: Korku, doğaüstü
Yıl: 2022
Değerlendirme:
R
Çalışma süresi:
1 saat, 42 dk.
Rotten Tomatoes puanı:
%83
İzle tavuskuşu (yeni sekmede açılır)

Peacock’daki diğer yüksek puanlı filmler

  • Glengarry Glen Ross (%98 RT)
  • Tavuk Koşusu (%97 RT)
  • Aşk Cadısı (%95 RT)
  • Nedimeler (%89 RT)
  • Yarım Nelson (%91 RT)
  • Ulusal Lampoon’un Hayvan Evi (%91 RT)
  • Kesilmemiş Taşlar (%91 RT)

Sonraki: bu WWE Survivor Series WarGames canlı yayın Peacock’da da var. Şuraya da göz atın: HBO Max vs Hulu: Hangi 1,99 $’lık Kara Cuma yayın anlaşması kazanır?genel-26