Gran Turismo 7 bir süredir PlayStation 5 ve PlayStation 4’te çıkıyor ve oyunun lansmanından bu yana kendi sorunları vardı. Çok agresif para kazanmadan daha da fazla fiyat artışına kadar, Polyphony Digital’in sürüş simülatöründeki en son gezi, kendi tartışma payına sahip oldu. Yine de, daha hafif bir not olarak, ilginç bir gelişme ortaya çıktı.

Bugünün erken saatlerinde, Monako’daki Gran Turismo Dünya Finalleri’nde, dizinin yaratıcısı Kazunori Yamauchi de hazır bulundu ve gelecekte Gran Turismo’nun PC versiyonuyla ilgili bir dizi yorum yaptı. bir raporda GTPlanet’tenYamauchi şunları söyledi:

Evet, öyle düşünüyorum. Gran Turismo çok ince ayarlanmış bir oyun. Oyunu yerel olarak 4K/60p’de çalıştırabilecek çok fazla platform yok, bu yüzden bunu mümkün kılmanın bir yolu platformu daraltmak. Çok kolay bir konu değil ama tabi ki araştırıyoruz ve değerlendiriyoruz.

Polyphony Digital’in serinin son sürümünü PC’de yayınlaması aslında imkansız bir düşünce değil.

God of War (2018) ve Horizon Zero Dawn’ın PC’de kendi sürümlerini de gördüklerini düşünürsek, bu bir olasılık. Ayrıca, Returnal gibi başka oyunların PC’de sona ereceğine dair söylentiler de var, bu da PlayStation’a özel başka bir oyun (yazım tarihi itibariyle). Ancak, bunun kesinlikle garanti edilmediği belirtilmelidir; bu sadece bir değerlendirme.

Bilakis, PC’ye taşımaktan kaçınmak için fazla bir neden yok, ancak sonuçta bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine karar vermek Yamauchi, Sony ve Polyphony’ye kalmış. Verimli bir şeye yol açıp açmayacağını bilmiyoruz, ancak bir PC duyurusu ile sonuçlanırsa güncelleyeceğiz. Yamalar, DLC ve daha fazlasını içeren Gran Turismo 7 hakkında daha fazla bilgi yayınlandıkça güncellemeye devam edeceğiz.

Gran Turismo 7 şu anda PlayStation 5 ve PlayStation 4’te mevcut.

genel-17