Star Wars: Andor'un ana afişi.

resim: Lucasfilm

Diego Luna’nın fikri çok uzun zaman önceymiş gibi gelmiyor. haydut bir karakter cassian andor solo bir dizi almak garip geldi. Ama son iki ayda ve değişim, Andor oldukça harika bir gösteri olduğunu kanıtladı. sadece “için harika Yıldız Savaşları,” ancak yasal olarak büyük Öyle bir şekilde ki, sonunda kaderinde bir oyunun parçası olarak ölmek olan bir adam hakkında bir ön bölüm izliyorsunuz. daha büyük çaba galaksiyi kurtarmak için.

Andor atlamadan iki sezonluk bir sipariş verildi ve dizi sorumlusu Tony Gilroy, özellikle ikinci sezonun nasıl olacağı konusunda geçmişte ön saflarda yer aldı. doğrudan kurşun içine haydut bir. Ancak son sezon bir finali, inanılmaz “Rix Road”, Cassian’ı ve dizinin ana oyuncu kadrosunun geri kalanını neyin beklediğini gerçekten netleştirmek için son anlarını kullanıyor.

Andor'un Kredi Sonrası Sahnesi ve İkinci Sezon Zaman Atlamaları Üzerine Tony Gilroy başlıklı makale için resim

Cassian kendini Luthen’in asi davasına katılmaya adadıktan sonra, kredi sonrası sahne “Rix Road”, Ölüm Yıldızı’nın aktif üretimde olduğunu gösteriyor. Dahası, Cassian ve diğer mahkûmların “savaş” sırasında üzerinde çalışmaya zorlandıkları bir araya getirilmiş makineler kullanılarak yapılıyor.Narkina 5” ark, yani Cassian esasen kendi yıkımına giden yolu yaratıyordu.

ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Hollywood Muhabiri, Gilroy, devam eden montajının nasıl “yaklaşan bir tehdit” olacağını ve gösteriyi ileriye taşıyacağını açıkladı. Gelecek sezon, dedi, “dünyanın başlangıcına götüren son ekmek kırıntılarını kimin toplayacağıyla ilgili. haydut bir. […] Cassian bir bok biliyor ama cevaplar arıyor.

Gilroy, asla bilemeyeceği bir şeyin, cihazın yapımında gönülsüz bir şekilde parmağı olduğu olduğunu ekledi. Benzer şekilde yapımcı, gösterinin filmin zaman çerçevesi içinde yeni sahneler yaratmayacağını ve filme “doğrusal olarak” ilerleyeceğini söyledi. “[The show’s end will] gemiye binip oraya gitmek için dışarı çıkan o olsun. yani girmeyeceğiz haydut bir” Cassian ve ekibinin, Ölüm Yıldızı’nın tam olarak ne olduğunu keşfetmesi, dizinin varlığıyla değiştirilmeyecek ve aynı şekilde, o filmdeki tanıtımı bozulmadan kalacak.

Sezondan önce bir Andor yayınlandı bile, ikinci sezonun dört yıla yayılacağı ve her üç bölümün baş kahramanın hayatının bir yılını kapsadığı bildirildi. Sorulduğunda Gilroy, bu yayların zaman çizelgesini “süper yoğun” olarak tanımladı. […] Yayılmayacaklar.” Bu zaman atlamaları arasında olanlara biraz odaklanılacak olsa da, ikinci sezonu ilk sezona göre daha konsantre olarak nitelendirdi.

Bunun bir karakter olarak Cassian için ne anlama geldiğine gelince, Gilroy şunları söyledi: Haftalık eğlence Sonunda Ölüm Yıldızı planlarını çalmak için bir ekip oluşturduğunu gören liderlik rolüne doğru büyüdüğünü göreceğiz. Gilroy, “Luthen deneyimi ve bunun anlamı olan faydalar ve felaketler ve bu ilişki aracılığıyla yolunu müzakere etmesi gerekiyor” dedi. “Şovumuz Yavin’de sona erecek ve o çekip gidecek ve hayatını veren adam olmak için orada olacak.”

İkinci sezonun çoğu, bu farklı asi grupların daha büyük bir şey için nasıl bir araya geldiğini de görecek. Bu, Luthen’in sahnelerinde kısaca değindiği bir sezon. Gerrera’yı gördüm, İmparatorluğa vuran diğer bazı asi hücrelere sevgisi olmayan. İkinci sezon, bu gruplar arasındaki bu gerilimi daha da artırmayı amaçlıyor ve herkesin aynı fikirde olmasını sağlamaya yardımcı olmak Cass’e düşecek.

“İşiniz paranoya olduğunda nasıl çalışırsınız?” Gilroy’a sordu. “Paranoya ve gizlilik sizin ürününüz olduğunda nasıl işbirliği yaparsınız?… Peki imparatorluk bu farklılıkları nasıl kullanır?” Tüm bunların ortasında, sezon, birinci sezonun daha sessiz, en güçlü anlarından bazılarını tanımlayan “tüm ilişkileri, tüm sevgiyi ve tüm ihaneti” içerecek. Ama sorgulanmayacak bir şey var ki o da Cassian’ın davaya olan sadakati. “İçeride, kararlı. Peki şimdi onunla ne yapıyorsun?

Andor’un ilk sezonun tamamı şimdi Disney+’ta.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve James Cameron hakkında bilmeniz gereken her şey Avatar: Suyun Yolu.

genel-7