Windows 11 çalışanları, Dosya Gezgini ile ilgili birkaç hata da dahil olmak üzere bazı kötü hataları gideren ve önyükleme için bazı küçük yeni özellikler ekleyen yeni bir test yapısının piyasaya sürülmesine tanık oldu.

Windows 11 (22H2) yapı 22621.898, sürüm önizleme kanalına ulaştı ve Dosya Gezgini’nde yüksek CPU kullanımını tetikleyen, bilgisayarınızı yavaşlatan ve bazen bir dosyayı açarken meydana gelen bir sorun için önemli bir hata düzeltmesi var.

Bağlam menülerini ve menü öğelerini kapatırken Dosya Gezgini’nin tamamen ele geçirdiği başka bir sorun da giderildi.

Bunların yanı sıra, tahmin edebileceğiniz gibi, Microsoft’un sunduğu tam listeyle birlikte bir dizi başka hata düzeltmesi var. Blog yazısı (yeni sekmede açılır).

Derleme 22621.898’in yeni özelliklerine gelince, burada Windows Spotlight’ı Kişiselleştirme ayarları altında Temalar ile birleştirme (Spotlight’ı bulmayı ve etkinleştirmeyi kolaylaştırıyor, Microsoft açıklıyor) gibi bazı küçük ama yararlı eklemeler var.

Ayrıca, OneDrive kullanıcıları artık Sistemler sayfasında (Ayarlar’da) çevrimiçi depolama alanlarının tükendiğini bildiren depolama uyarıları alacaklar. Ayrıca Ayarlar menüsünden daha fazla depolama alanı satın alma olanağı da vardır.

Microsoft ayrıca küçük bir ek değişiklik yaparak kullanıcılara tüm OneDrive aboneliklerinin toplam kullanılabilir depolama miktarını bir arada bildirdi.

Tüm bu unsurların hala test aşamasında olduğunu, ancak şans eseri çok geçmeden Windows 11’in yayın sürümüne geleceğini unutmayın.


Analiz: Windows 11 arayüzünün önemli bir parçası

Bunlar bazı yararlı ekstra eklemeler, ancak önemli değil – buradaki ana odak noktası, çok sayıda hata giderme ve bu cephede de bazı hayati işler. Dosya Gezgini, Windows kullanıcı arayüzünün merkezi parçasıdır, bu nedenle CPU yavaşlama sorununun ve aslında Dosya Gezgini’nin tamamen çökmesine neden olan sorunun (tabii ki asla iyi bir şey değil) artık çözüldüğünü görmek güzel.

Hataları düzeltmenin yanı sıra Windows 11’e daha büyük değişiklikler gelmesini dört gözle bekliyoruz ve gerçekten de bir süredir merakla beklediğimiz bir değişiklik olduğunu duyduk: görev çubuğundaki uygulamaların grubunu çözme yeteneği.

Başka bir deyişle, Windows 10’da her zaman mevcut olan, ancak anlaşılmaz bir nedenden dolayı Windows 11’de kaldırılan bir ‘asla birleştirmeyin’ seçeneği. Bu, en azından bizim kitabımızda ileriye doğru büyük bir adım, bununla birlikte, en başından beri bir seçim olmalıydı (genel olarak konuşursak, daha az seçenek asla iyi bir şey değildir).

Aracılığıyla Neowin (yeni sekmede açılır)genel-6