Bir grup Hintli telekom teçhizatı üreticisi, Hindistan Demiryollarından Palwal ve Mathura istasyonları arasında deneme amaçlı 5G tabanlı bir mobil iletişim ağı kurmak için yetki aldı.

Indian Communication Technology Enterprises’ın Sesi (VoICE) Genel Direktörü RK Bhatnagar, PTI’ye, dernek üyelerinin 5G teknolojisini devreye almak için Indian Demiryollarında bulunan birinci sınıf 700 MHz spektrum bandını kullanacaklarını söyledi.

“Hindistan Demiryolları, VoICE’tan Konsept Kanıtı olarak Hindistan Demiryollarının (82 km) Palwal-Mathura sektöründe 700 MHz bandında konsorsiyum modunda 5G tabanlı bir mobil iletişim ağı kurmasını istedi. Uygulama hedefi 9 ila 12 ay, dedi.

VoICE üyeleri arasında Himachal Fütüristik İletişim, Telekomünikasyon Danışmanları Hindistan, Signaltron, Lekha Wireless, Coral Telecom, Sparsh, Astrome, Dyotis vb. şirketler yer alır.

Başarılı deneme, dernek üyelerinin işlerini büyütmelerine ve Indian Railways Rs’den yararlanmalarına yardımcı olacak. 59.000 crore modernizasyon planı.

Bhatnagar, “Demiryolları, spektrum da dahil olmak üzere mevcut altyapılarını paylaşacak. Demiryollarına hiçbir maliyeti yok” dedi.

Pilot program, tren kontrol iletişimi, acil durum iletişimi, kapı telefonu, tren kontrolörü/istasyon yöneticisi ve sürücü/bekçi arasındaki iletişim, yol bakım personeli, görev açısından kritik bas-konuş, grup yayın toplu bildirimi gibi çeşitli Demiryolu iletişimlerini kapsayacaktır.

Kat kontrolü, ses ve video yayını, bas-konuş hizmetleri, özel öncelikli aramalar gibi Görevle İlgili Kritik hizmetler de ele alınacaktır.

Bu, Hintli telekom teçhizatı üreticileri tarafından yürütülecek olan özel bir kurumsal ağ için ilk 5G pilot çalışmasıdır.

Bhatnagar, “HFCL dışında, VoICE üyelerinin çoğu küçük oyunculardır. VoICE, Hint Ordusu, Özel 5G Enterprise ağları için benzer projeler üstlenen yerli Hint tasarımı liderliğindeki telekom oyuncularını desteklemeye çalışıyor” dedi.genel-8