Dune: The Sisterhood’ın showrunner’larının yarısını kaybettiği bildirildi. Son teslim tarihine göre, aynı zamanda HBO Max spin-off prequel serisinin yaratıcısı ve yazarı olan Diane Ademu-John (The Haunting of Bly Manor) görevinden ayrıldı. 2021 Dune film yapımcısı Denis Villeneuve ve yazarı Jon Spaihts ile birlikte sorumlu yapımcı olarak yaratıcı bir şekilde yer almaya devam edecek. Açıkça hiçbir neden belirtilmese de rapor, Ademu-John’un daha önce yardımcı dizi sorumlusu rolü için Spaihts’in yerini aldığını belirtiyor. Şimdilik, kıdemli TV yazarı-yapımcısı Alison Schapker, Dune: The Sisterhood’ın tek showrunner’ı olarak gücünü elinde tutuyor.

Yönetmen Johan Renck Instagram’da Dune: The Sisterhood’ın çekimlerinin Dune: Part Two’nun çekildiği yerlerden biri olan Budapeşte’de başladığını doğruladı. “Bugün, HBO Max için Dune: The Sisterhood’ın çekimlerine başlıyoruz. Hepinizin bildiği hikayeden bin yıl önce gerçekleşen entrikalarla, bir gün Bene Gesserit olarak adlandırılacak olan meclise iniyoruz,” diyen yazı, yazar Frank Herbert’in korkuyu “akıl öldürücü” olarak tanımlayan ikonik alıntısıyla bitiyor. ” Rapor, pilot bölümü yönetmenin yanı sıra Renck’in yönetici yapımcılığını üstleneceğini de belirtiyor.

HBO Max spin-off serisine daha önce Emily Watson (Synecdoche, New York) ve Shirley Henderson (Harry Potter filmler) sırasıyla Valya Harkonnen ve Tula Harkonnen olarak. Bu, Watson’ın başrol oyuncusu ile daha önce bu filmde çalışmış olan yönetmen Renck arasındaki ikinci iş birliğine işaret ediyor. Çernobil mini dizi — şimdi Disney+ Hotstar’da yayınlanıyor. Dune: The Sisterhood, Dune olaylarından 10.000 yıl önce geçiyor ve daha önce bahsedilen Harkonnen kardeşleri, doğaüstü güçler elde etmek için zihinlerini ve bedenlerini eğiten Rossak Rahibeliği adlı bir yeraltı meclisine dahil olurken takip ediyor. Grup sonunda 2021 filminde gördüğümüz gizli Bene Gesserit’e dönüşür.

Dune: Son zamanlarda Rahibelik katma Travis Fimmel (Vikings) başrolde Desmond Hart rolünde — şimdilik onaylanan tek erkek karakter. Kadroda ayrıca İmparatoriçe Natalya rolünde Indira Varma (Game of Thrones), Mikaela rolünde Sarah-Sofie Boussnina, Shalom Brune-Franklin (Turist), Rahibe Jen rolünde Faoileann Cunningham (Kuzeyli), Rahibe Emeline rolünde Aoife Hinds ve Chloe Lea yer alıyor. Leyla olarak.

Geçen ay, Warner Bros. Dune devam filminin çıkış tarihini iki hafta ileri aldı. Film daha önce The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes ile aynı fikirdeydi ve şimdi 3 Kasım 2023’te gösterime girecek. Dune: Part Two’nun çekimleri Temmuz’da Budapeşte, Abu Dabi gibi çeşitli yerlerde başladı. Dabi, İtalya ve Ürdün. Devam filmi, Birinci Kısım’ın küresel olarak yayınlanmasından sadece dört gün sonra yeşil ışık yaktı ve Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson ve Stellan Skarsgård’ın başrollerde geri döndüğünü görüyor.

Dune: The Sisterhood’ın şu anda bir çıkış penceresi yok.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8