Apple’ın mobil ödeme hizmeti Apple Pay’in Güney Kore’de lansmanı yakın olurdu. Güney Kore’deki mali düzenleyici Mali Denetleme Servisi, açıkladı TechCrunch23 Kasım’da lansman maddesi inceleniyordu. Apple’a açılan engellerle dolu yeni bir pazar.

Hyundai Card ile ortaklık

Bu Hyundai KartıHyundai Motor Group’un bir yan kuruluşu olan, Apple Pay’i Güney Kore pazarına tanıtın. Apple imzalayacaktı bir yıllık özel sözleşme Seul merkezli finans firması ile. Başka bir deyişle, Güney Kore’deki lansmanının ilk yılında, Apple Pay’i kullanabilecek olanlar yalnızca bu kişiler olacak. Hyundai Kartına sahip olmak.

aynı kategoride

DSA’nın yürürlüğe girmesi: AB, interneti güvenli ve şeffaf hale getirmek için eşi görülmemiş eylem araçlarıyla donatıyor

TechCrunch Güney Kore’de Apple Pay’in piyasaya sürülmesiyle ilgili söylentilerin olduğunu bildirdi geçen ay başladı, bir iPhone kullanıcısı ülkedeki hizmet şartları gibi görünen şeyleri yayınladığında. Bunlar belirtilen 30 Kasım’da yürürlüğe gireceklerini sonraki. Kore medyası Yonhap Infomax Seul’ün onayına işaret ediyor bir veya iki ay sürebilirve Kasım ayı sonunda sona erer.

Apple’ı birçok zorluk bekliyor

Güney Kore en büyük Android cihaz üreticilerinden birinin doğum yeri Dünyada, Samsung. Ancak, gelen verilere göre İstatistik sayacıApple’ın sahip olacağı %31,8 mobil pazar payı ülkede. Ek olarak, Güney Kore dijital olarak en etkin ülkelerden biridir. gelen bilgiye göre İstatistik2019’da, yalnızca İşlemlerin %17,4’ü nakit olarak yapıldı bölgede. Apple’ın Güney Koreli tüketicileri fethetmesi için bir başka neden.

Ancak Cupertino devi yüzleşmek zorunda kalacak. güçlü rekabete. dijital ödeme sistemleri Güney Kore’de zaten geniş çapta benimsenmiştir. Naver Pay, Kakao Pay ve Samsung Pay gibi hizmetlerle. Ayrıca Apple’ın önünde başka bir engel daha var: teknoloji.

Apple, Apple Pay ile protokolü kullanır “Yakın Alan İletişimi (NFC)”temassız ödemeler için , Koreli işletmelerin çoğu ise güvenli manyetik iletim (MST). İki teknoloji benzer, ancak birlikte çalışabilir değiller. Ayrıca, yalnızca 2,9 milyon Güney Kore mağazasının %10’u NFC protokolünü kullanan kartları kullanabilir, bu da bölgede Apple Pay’in kullanışlılığını büyük ölçüde azaltır.

Halihazırda oldukça rekabetçi olan bu pazarda başarılı olmak için, Apple stratejik olmak zorunda kalacak. Kaliforniya şirketi için çözümlerden biri, Apple Pay tarafından kullanılan protokolü değiştirin kullanımı kolaylaştırmak ve daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak için Güney Kore’de.genel-16