YuMoney elektronik ödeme hizmeti (eski adıyla Yandex.Money) ekibi yeni bir özelliğin kullanıma sunulduğunu duyurdu.UMoney kullanıcıları artık SBP (Hızlı Ödeme Sistemi) üzerinden diğer bankalardaki hesaplarından para transferi talep etme imkanına sahipler. Basın servisinin vaat ettiği gibi bu durumda para anında alınır ancak komisyon yoktur.

“YuMoney” mobil uygulamasında transfer yapılabilir. Bunun için hangi bankadan para transferi yapmak istediğinizi belirtmeniz ve talep göndermeniz gerekmektedir. Aynı şekilde, paranın YuMoney’den başka bir bankaya aktarılması gerektiğinde hizmet ters yönde çalışır. İşlem tutarı, geçerli YuMoney limitlerine uygun olmalıdır.

Aktarımın gerçekleşmesi için alıcının ve gönderenin soyadı, adı ve soyadı ile telefon numarasının eşleşmesi gerekir. Her iki bankanın da SBP’ye bağlı olması ve Me2Me Pull hizmetinin kullanılmasını mümkün kılması önemlidir.

YuMoney Para Transferleri Başkanı Dmitry Volkov şunları söyledi:

Yeni seçenek, tek bir hesapta farklı hesaplardan hızlı bir şekilde para toplamanıza olanak tanır. Bu, örneğin büyük bir satın alma işlemi için ödeme yapmanız gerektiğinde kullanışlıdır. Gelen transferlerin maksimum miktarında bir sınır vardır. Belirlenen YuMoney kullanıcıları için 500 bin ruble.genel-22