PAC-MAN yapımcısı SuperGaming, oyun geliştiricilerini desteklemek için Google Cloud'u seçti

Önde gelen yerel oyun geliştiricisi Süper Oyun seçtiğini söyledi Google Bulut adlı canlı operasyon motorunu getirmek için Süper Platform dünya çapındaki oyun geliştiricilerine.

SuperGaming, MaskGun, PAC-MAN ve yaklaşan battle royale Indus’un geliştiricisidir.

PAC-MAN’in tüm çevrimiçi mağazalarda bir milyardan fazla indirmesi var ve çok oyunculu nişancı MaskGun’un 65 milyondan fazla oyuncusu var.

SuperPlatform, Google Cloud’da çalışacak ve oyun geliştiricilerin canlı operasyonları, eşleştirmeyi, oyuncu ilerlemesini, oyuncu verilerini, analizleri, para kazanma sistemlerini, sunucu ölçeklendirmeyi, satışları ve satışları yönetmesini sağlayacak.

Ayrıca Oku

Samsung, Xbox Cloud Gaming GeForce Now'ı 2021 akıllı TV'lerine getirecek
Sony, Microsoft'taki Çinli oyun inkübatörünü kafa kafaya genişletecek

“Yıllarca yineleme, incelik ve PAC-MAN gibi önemli oyunları destekledikten sonra, bunu daha fazla oyun geliştiricisiyle paylaşmanın doğru zamanının geldiğini düşündük. Google Cloud’un erişimi, teknik uzmanlığı ve sınıfının en iyisi altyapısı, onu bariz bir hale getirdi. Bunu pazara getirmek için ortağımız olarak seçim,” dedi Roby JohnCEO ve kurucu ortak, SuperGaming.

SuperPlatform bir SaaS’dir (hizmet olarak yazılım) ve güvenli, ölçeklenebilir ve sürdürülebilir altyapı sağlayan Google Cloud üzerinde çalışan bir ISV (bağımsız yazılım satıcısı) olacaktır.

Bikram Singh Bedi, “Google Cloud’un geliştiricilerin geniş ölçekte geliştirme yapmasına olanak tanıyan altyapısı ve SuperGaming’in oyun alanındaki geçmişiyle gerçekten etki ve yenilik sağlayabilir ve Hindistan’dan daha fazla oyun çıktığını görebiliriz” dedi.

Genel müdür, Google Bulut Hindistan.

Ayrıca Indo-Futuristic battle royale, Indus, Tower Conquest Metaverse Edition gibi yakında çıkacak SuperGaming oyunları da Google Cloud’da çalışacak.

SuperGaming’in 150 çalışanı vardır ve genel merkezi Pune’dadır.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9