Cambridge merkezli veri odaklı bir beceri geliştirme platformu olan Obrizum, 11.5 milyon $’lık (9.5 milyon £) Seri A yatırımıyla fonunu 17 milyon $’a (14 milyon £) çıkardı.

Obrizum, uyarlanabilir öğrenme süreci sayesinde herhangi bir sektördeki çalışanların performansını artırabileceğini iddia ediyor.

Başlangıç, işletmelere geniş ölçekte dijital öğrenme değerlendirmeleri sağlamak için otomasyon analitiğini kullanan bir platform yarattı.

Obrizum platformu, kullanıcılara kariyer gelişimlerinde bulundukları yere uygun özel beceri zorlukları sağlamak için algoritmalar kullanır.

Obrizum’un kurucu ortağı, “İnsan sermayesi maliyetleri, herhangi bir işletmede neredeyse her zaman en yüksek giderlerden biridir, hızlı bir şekilde becerilerini geliştirmek için ihtiyaç duydukları bilgilere kolayca erişebilen yüksek eğitimli bir iş gücüne sahip olmamak, işletmelere yüz milyonlarca dolara mal oluyor” dedi. Chibeza Agley.

“Obrizum’u kurduk çünkü mevcut öğrenme ve eğitim sistemlerinin sürekli genişleyen ve hızla değişen küresel bilgi birikimine dayanamayacağını biliyorduk.”

Yeni fon, Guinness Ventures ile birlikte Beaubridge, Juno Capital Partners, Qatar Science and Tech Holdings ve Celeres Ventures tarafından sağlandı.

Guinness Ventures başkanı Shane Gallwey, “O zamandan beri, otomasyonun çok önemli olacağı, zamanın değerli olacağı, kişiselleştirmenin bir lüksten ziyade bir gereklilik olacağı ve verilerin tüm emtiaların en değerlisi olacağı yönündeki tahminlerimizde haklı çıktık” dedi. .

“Obrizum’un uyarlanabilir öğrenme teknolojisi, yalnızca büyük kuruluşlar için eğitim sürelerini kısaltmakla kalmıyor, aynı zamanda daha iyi öğrenme sonuçları sağlıyor.”

Cambridge firması daha önce Ocak 2021’de bir yatırım turunda 1,8 milyon sterlinlik fon sağladı.genel-11