Oppo F21 Pro, Android 13 tabanlı ColorOS 13’ü telefona getiren yeni bir OTA yazılım güncellemesi almaya başladı. Bu güncellemenin beta sürümü, bu yılın başlarında Eylül ayında Oppo F21 Pro’da tanıtıldı ve şimdi bunun kararlı sürümü mevcut. Güncelleme şu anda Hindistan ve Endonezya’daki kullanıcılar tarafından kullanılabilir. ColorOS 13, yeniden tasarlanmış bir renk paleti, yeni yazı tipi ve pil ömrünü iyileştirdiği söylenen Dinamik Bilgi İşlem Motoru ile birlikte gelir.

göre bir İleti Oppo tarafından resmi topluluk sayfasında, Oppo F21 Pro güncellemesi C.31 sürüm numarasıyla gelir. Oppo’nun en son OTA yazılım güncellemesi, aşamalı olarak cihazlara sunulacak. Bu telefonların kullanıcıları şu adrese gidebilir: Ayarlar > Cihaz hakkında cihazlarının güncellemeyi alıp almadığını kontrol etmek için.

Yeni ColorOS 13 güncellemesi birkaç yeni özellikle birlikte gelir. Gün boyunca gölgesini değiştiren yeniden tasarlanmış bir renk paleti alır. Ek olarak, metin okumayı kolaylaştıran geliştirilmiş yazı tiplerine de sahiptir. ColorOS 13 ayrıca her zaman açık ekranı yeni stiller ve üçüncü taraf uygulamalarla entegrasyonla geliştirir.

Oppo F21 Pro, bu yılın başlarında Snapdragon 695 SoC ve Android 11 tabanlı ColorOS 12 UI ile piyasaya sürüldü. Telefonda ayrıca 6,4 inç full-HD+ ekran, 8 GB RAM ve 64 megapiksel birincil arka kamera ile üçlü arka kamera kurulumu bulunuyor. 33W hızlı şarj desteği sunan 4.500mAh bataryaya sahiptir.

Bu arada, Oppo bugün erken saatlerde Çin’de Oppo Reno 9 Pro+, Reno 9 Pro ve Reno 9’u piyasaya sürdü. Standart Oppo Reno 9, MediaTek Dimensity 8100-Max SOC ile donatılırken, Reno 9 Pro ve Reno 9 Pro+ sırasıyla Snapdragon 778G SoC ve Snapdragon 8+ Gen 1 SoC’ye sahip.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8