Pazaryeri analiz hizmeti Moneyplace, Wildberry’de yeni bir popüler kategori keşfetti. Görünüşe göre, çeşitli büyülü ürünler altı aydan fazla bir süredir orada popülerliğin zirvesinde. “Bozulma” ve “nazar” taleplerine ilişkin kararlardan bahsediyoruz.Liste, herhangi bir büyülü saldırıyı, ritüelleri, kitapları, perakende muskaları (bilekte kırmızı iplikler vb.) püskürten mumları içerir. Belirtildiği gibi, Ekim ayında bu tür malların büyümesi Mart ayına göre% 91-125 olarak gerçekleşti ve toplam gelirler 2,5 milyon rubleyi aştı.

Diğer sitelerde de benzer bir durum gözlemlenmektedir. Price.ru’ya göre Tarot kartlarına olan talep %42 arttı. Ayrıca Rusların internette “tahminler” arama olasılığı %143 ve “YouTube astrolog” arama olasılığı %77 daha yüksekti.

Genel olarak nazardan gelen mal, bozulmadan 118 kat daha fazla gelir getirir. Bu, tüm büyük Rus pazar yerleri için geçerlidir.

Diğer kategoriler arasında şekerleme (ortalama %18-20), çeşitli besin takviyeleri (%20-25) ve kilo verdirici ilaçların satışında artış var. Rusya Federasyonu sakinlerinin bu şekilde stresle baş etmeye çalıştıkları varsayılmaktadır.

Daha önce Wildberry, sahte dağıtım kanalı olarak adlandırılıyordu.genel-22