ING Bank, 29 Kasım’dan itibaren Almanya’daki müşterilerine yeni veya genişletilmiş bir nakit hizmeti de sunacak. Bu, pano genelinde para yatırma ve çekme işlemlerini kolaylaştırmalıdır.

Almanya’da ATM sayısı giderek azalmaktadır. Son zamanlarda, bu düşüş, diğer şeylerin yanı sıra, enerji krizi ile açıklanabilir. Elbette, giderek daha fazla insanın nakit ödemeyi tercih etmesinden de kaynaklanıyor. Yine de birçok mağazada ödeme yapmak için hala nakit paraya ihtiyacınız var, bu nedenle ING, “ING Nakit” seçeneğiyle hizmetini buna göre ayarlamak istediğini açıkladı.

“ING Cash”in arkasında bu var

Yeni hizmet 29 Kasım’dan itibaren Almanya’da kullanıma sunulacak. Fikir yeni değil. Gelecekte ING müşterileri, günlük yaşamda bulundukları her yerde, süpermarketlerde, eczanelerde veya diğer mağazalarda nakit para yatırma ve çekme işlemleri de yapabilecektir. Rewe, DM ve Penny gibi büyük isimler de dahil olmak üzere 12.000’den fazla perakende ortağının hizmetin bir parçası olduğuna inanılıyor.

Ortalama nakit çekme sayısı, korona pandemisi öncesine göre azaldı. 2019 yılında müşterilerimiz ayda ortalama 3,7 kez ATM kullandı. Son on iki ayda ortalama sadece 2,4 kat oldu. Bununla birlikte, müşterilerimizin alışveriş yaparken rahatlıkla para çekebilme ve yatırabilme seçeneğini önemsediklerini gözlemliyoruz. “ING Cash” hizmetimiz ile uygun ve büyük ölçüde ücretsiz bir çözüm sunuyoruz.

Laura Wirtz, Günlük Bankacılık ve Ödemeler Başkanı

Örneğin N26, yakın zamanda müşterileri için benzer bir hizmet kurdu.

Neleri dikkate almalısın?

ING müşterilerinin “ING Cash” hizmetini kullanabilmeleri için şirketin Banking-to-Go uygulamasına ihtiyaçları vardır. Gelecekte, uygulamada ilgili işlevi seçebilir ve orada para yatırma veya çekme miktarını belirtebilirsiniz. İşlemin daha sonra, kasada taranabilen bir barkod oluşturan uygulama aracılığıyla yetkilendirilmesi gerekir.

ING’nin yeni nakit hizmeti ile bir gün içinde maksimum 999,99 EUR para yatırabilir veya çekebilirsiniz. Ödemeler de 300 Euro ile sınırlıdır ve en az on Euro çekilmelidir. Para çekme işlemleri ücretsizdir, para yatırma işlemleri ise yatırılan miktarın yüzde 1,5’i tutarındadır. İlgili mağazadan bir şey satın almak gerekli değildir.

kaynakgenel-25