Şükran Günü gişeleri, diğer yıllara kıyasla genel gelirin azalmasıyla kesinlikle endişe verici bir başlangıç ​​​​yaptı.

Disney için bu bir ziyafet ya da kıtlık durumu gibi görünüyor. Marvel Studios’un Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda Disney Animation’ın beş gün boyunca (Çarşambadan Pazara) 60 milyon ila 65 milyon dolarlık doyurucu bir hasılatla üst üste üçüncü hafta sonu gişe tablosunun zirvesinde kalacak. Garip dünya ciddi bir sıkıntı içindedir.

Wakanda sonsuza kadar Çarşamba günü 4.174 sinemadan 10 milyon dolarla yurt içi toplam 313,7 milyon dolara liderlik etti.

Ziyafet yoktu ama Garip dünya, ılık bir B CinemaScore kazandıktan sonra 4.174 siteden brüt 4.2 milyon $ açılış günü açıklayan. Bu hızda, aile filmi beş günlük 24 milyon-26 milyon dolarlık bir açılış bekliyor, bu Disney Animation Şükran Günü unvanı için tarihteki en kötü açılış. (Disney Animation başlıkları, örneğin Dondurulmuş franchise, genellikle tatile hakimdir.)

Geçen yıl, Enkanto COVID-10 salgınının getirdiği zorluklara rağmen Çarşamba günü 7,8 milyon dolar kazandıktan sonra beş günlük brüt 40,6 milyon dolar açıkladı. Ve 2019’da Dondurulmuş 2 beş gün boyunca 125 milyon dolarlık rekor hasılat elde etti.

Garip dünya Bob Chapek’in şok edici bir şekilde devrilmesinin ardından Bob Iger’in Walt Disney Co.’nun CEO’su olarak dönmesinden birkaç gün sonra açılıyor.

Bir dizi başka yeni film de Şükran Günü masasındaki yerleri için yarışıyor. Çarşamba günü, Sony’nin Kore savaş draması Özveri, yaklaşık iki deniz savaş pilotu, 10 milyon $ aralığında öngörülen 5 günlük brüt için 3.228 bölgeden 1.8 milyon $ hasılat elde etti. filmin yıldızları Top Gun: MaverickGlen Powell ve Jonathan Majors.

Büyük gizem Rian Johnson’ın Cam Soğan: Bir Bıçak Çıkarma Gizemi, Daniel Craig liderliğindeki bir oyuncu kadrosuna sahip. Netflix’in, sayıları gizli tutmak için uzun süredir devam eden uygulamasına uygun olarak gişe hasılatını bildirmesi beklenmiyor.

Cam soğanı benzeri görülmemiş bir çıkış elde ediyor ve yayıncının ülkenin en büyük üç zinciri olan AMC Theatres, Regal Cinemas ve Cinemark Theatres’da oynayan ilk oyunu. Rivals dağıtım yöneticilerinin hâlâ doğrudan sergi bağlantılarından veri toplama yöntemleri var ve iki kaynak söylüyor Hollywood Muhabiri Johnson’ın devam filmi muhtemelen Çarşamba günü 680 sinemadan 2 milyon dolar kazandı. Bu, beş günlük tatil koridorunda Johnson’s tarafından elde edilen 41.4 milyon $’dan çok daha az olan 12 milyon $’a açılabileceği anlamına geliyor. Bıçaklar Çıktı Şükran Günü 2019’un üzerinde (ilk film Lionsgate’ten geleneksel bir sinema gösterimi aldı), ancak bu yılki birçok tatil filminin önünde.

Searchlight’ın epikurosçu korku-komedisi Menüikinci haftasonuna giren , beş günlük yaklaşık 6 milyon $’lık sağlam bir çekiş için 3.228 lokasyondan yaklaşık 1.1 milyon $ ile Çarşamba günü 4. sırada yer aldı.

Luca Guadagnino’nun ödül yarışmacısı Kemikler ve Hepsi – bir yolculuğa çıkan Taylor Russell ve Timothée Chalamet’in canlandırdığı iki genç aşık ve yamyam hakkında – geçen hafta sonu seçkin sinemalarda gösterime girdikten sonra toplam 2.727 sinemaya genişleyerek Çarşamba günü tahmini 921.000 milyon dolar hasılat elde etti. Özel film, beş günlük sessiz bir brüt 4 milyon dolar bekliyor.

Steven Spielberg’in yarı otobiyografik masalcılarönemli bir ödül oyuncusu, Oscar ödüllü filmin başarısını taklit etme umuduyla daha yavaş yayılıyor Yeşil Kitap. Spielberg’in son filmi, Çarşamba günü 637 lokasyona yayılmadan önce, 11-13 Kasım hafta sonu boyunca New York ve Los Angeles’ta gösterime girdi. Universal ve Amblin’den, resim Çarşamba günü tahminen 400.000 $ kazandı ve tahmini beş günlük brüt 3 milyon $ oldu.

bekletme siyah adam ayrıca 2.842 sinemadan beklenen beş günlük brüt 4 milyon $ ile karışımda. 22 Kasım’da dijital sürümde geldi.

Stüdyolar, tatil ilerledikçe projeksiyonların değişebileceğini vurguluyor. Bazı analistler şimdiden Şükran Günü gişe trafiğinin darbe aldığını, çünkü salgının en kötüsü geride kaldığına göre insanların nihayet ciddi bir şekilde seyahat edebildiğini varsayıyorlar.

24 Kasım, 10:30: ‘Cam Soğan’ için gözden geçirilmiş gayri resmi tahminlerle güncellendi.sinema-2