Göre iç kaynaklarElon Musk ve danışmanları Twitter’da her türlü harcamayı inceliyor. Amaç, şirketin maliyetlerini azaltmaktır. başvurarak Çeşitli sektörlerde bütçe kesintileri.

Twitter’ın iş modelini yeniden düşünmesi gerekiyor

Elon Musk, Ekim 2022’de sosyal ağı devralırken başından beri netti: Twitter’ın iş modelini tamamen yeniden düşünmesi gerekiyor. Bu bağlamda Tesla’nın patronu büyük bir maliyet düşürme kampanyası başlattı. Önce şirketin 7.500 çalışanının yarısını işten çıkardı, ardından çalışanlarına bir ültimatom verdi. O zamandan beri, kaynaklara göre, diğer tüm işletme giderlerini kapsamlı bir şekilde gözden geçirdi.

aynı kategoride

TikTok, Avrupa’da kişisel verileri işlemesine ilişkin çeşitli soruşturmalara konu oldu

Bu denetimlerden sorumlu personel, gözden geçirmek, yeniden müzakere etmek ve bazı durumlarda Twitter’ın harici sağlayıcılarına hiç ödeme yapmamak. Aslında Elon Musk ve danışmanları hedef aldı. maliyetlerdeki bu düşüşle uğraşmak zorunda kalacak birkaç sektör. Aralarında, seyahat masrafları, emlak, yazılım hizmetleri ve hatta yemek alıntı yapıldı. Twitter finans ekibine şirket giderlerini ve çalışan gider raporlarını taraması talimatı verildi satır satır dedi iç kaynaklar.

Amerikalı Milyarder müttefikleri çağırdı Tesla’nın eski başkanı Antonio Gracias veya neuralink’in CEO’su Jared Birchall gibi diğer şirketler de Twitter’ın bütçe tablosunu incelemeye aldı. Kaynaklara göre direktifleri basit: kesmek, kesmek, kesmek “. Bu, ağın yaşadığı büyük işten çıkarmalara önemli ölçüde katkıda bulunmuştur. Ayrıca, şimdi hizmetler için tüm harcamalar Jared Birchall tarafından onaylanmalıdırdedi üç kişi.

Hedef sektörler nelerdir?

Hedef sektörler arasında Elon Musk saldırdı Twitter’ın eski liderlerinin yol açtığı çeşitli konaklamalara. Sosyal ağın eski yöneticileri tarafından yapılan seyahat hizmetleri için ödeme yapmayı reddetti. Bunlar olurdu yüzbinlerce dolarlık seyahat faturası biriktirdi platformun ödemeyi planladığı. Ama Amerikalı milyarder işi devraldığında, bu faturaları seyahat tedarikçilerine geri ödemeyi reddetti.

Kitlesel işten çıkarmaların ardından Elon Musk, belirli kurumsal ofis taahhütlerini müzakere etmek veya tamamen geri çekmek. İşten çıkarmalar, bu gayrimenkulün çoğunun kullanımını önemli ölçüde azalttı.

Twitter daha da ileri gidiyor, çünkü platform, bazı şirketleri anlaşmaları yeniden müzakere etmeyi reddetmeleri halinde artık onlarla çalışmamakla tehdit etti. belirli sözleşmelerin Kaynaklara göre bu, diğerleri arasında Amazon ve Oracle için geçerli. sosyal ağa BT ve teknoloji hizmetleri sağlayan.

Elon Musk da saldırdı Twitter Çalışanlarına Sağlanan Faydalar. İçeriden edinilen bilgilere göre, işi bitirmek istiyor. ücretsiz öğle yemeği kim ” servis edilen öğle yemeği başına 400 dolardan fazla maliyet mavi kuşun yeni patronuna göre. azaltmak istediğini de dile getirdi. finansal yardım telefon ve internet faturalarının yanı sıra çocuk bakım ödeneği.
İşletmenin tüm bölümleri şu anda bütçe kesintileri yaşayanlar.genel-16