ABD perakende devi Macy’s, Şükran Günü kutlamalarını metaverse’ye taşımaya hazırlanıyor. Yıllık geçit töreninin 96. yılını kutlayan Macy’s, ünlü geçit töreni balonunu temel alan ilk NFT’sini başlatıyor. Sanal geçit töreninde Boss Beauties, Cool Cats, gmoney, SupDucks ve VeeFriends olmak üzere beş projeden NFT’ler yer alacak. Macy’s Web3 deneyimi, 24 Kasım’da OnCyber ​​platformunda başlatılacak ve masaüstü ve mobil platformlardan erişilebilir olacak. Geçen yıl, Macy’s geçit töreni için bir genesis koleksiyonu yayınladı. O sırada piyasaya sürülen NFT’lerin her biri, Macy’nin yıllar önce piyasaya sürülen geçit töreni balonlarından ilham aldı.

“96. Macy’s Parade için geri sayım yaparken, hayranlarımızı, koleksiyoncularımızı ve son derece ilgili Discord topluluğumuzu güçlendiren eğlenceli bir deneyimle bu gösteriyi bir kez daha web3 sanal ortamına getirmekten heyecan duyuyoruz.” söz konusu Will Coss, Macy’nin Şükran Günü Yürüyüşü’nün baş yapımcısı.

Perakende devi şimdi, 2023’teki Macy’nin Şükran Günü geçit töreninde tasarımlarından birini yüksekten uçan bir balona dönüştürmesine yardımcı olacak favori NFT içerik oluşturucuları için insanların oy kullanmasına izin vermek istiyor.

Bu NFT’lerin satışından toplanan fonlar, Big Brothers Big Sisters of America adlı kar amacı gütmeyen kuruluş için fon toplamak için kullanılacaktır.

Sanal geçit deneyimi, 4 Aralık’a kadar metaverse ziyaretçileri için erişilebilir olacak.

“Oy veren ilk 100.000 hayran, ücretsiz bir Macy’s dijital koleksiyonu alacak. Oy kullanmak için bir NFT koleksiyonunun satın alınması veya talep edilmesi gerekmez. Sanal bir galeri kartı basmak 50 $’a (kabaca 4.090 Rs) mal olacak ve satın alma fiyatının yüzde 100’ü Big Brothers Big Sisters of America’dan (BBBSA) yararlanacak. Macy’s’in resmi blogunda, NFT teknolojisini bu şekilde kullanarak, Macy’s genç insanlar için daha parlak bir gelecek yaratmaya yardımcı oluyor” dedi.

Girişim, Media.Monks ve Transparent House ajansları ile ortaklaşa başlatıldı.

Son zamanlarda, birkaç markanın NFT koleksiyonları milyonlarca dolar kazandırdı.

Bir Dune Analytics raporunun Ağustos ayında iddia ettiğine göre, Nike, Gucci, Dolce & Gabbana gibi üst düzey lüks markalar tarafından NFT parçalarının satışıyla birlikte toplam 260 milyon $ (yaklaşık 2.074 Rs. crore) toplandı.genel-8