noel süsleri tutan karakterler

Mantis ve Drax, Guardians Holiday Special’da önde ve merkezde yer alıyor.
resim: Marvel Stüdyoları

Geçtiğimiz birkaç yılda, Marvel Sinematik Evreni çok popüler oldu, karakterler neredeyse aile haline geldi. Hayranları onları o kadar çok tanıyor ve seviyor ki, kendi filmlerinin dışında onlarla bir veya iki dakika daha geçirme şansı bile bir hediye gibi geliyor. Ve bu yüzden Galaksinin Koruyucuları Tatil Özel çok, çok, özel. Hayranlara bu sevilen karakterlerle biraz boş zaman geçirme fırsatı vererek iç açıcı ve eğlenceli ama biraz gereksiz bir deneyimle sonuçlanır.

olayları arasında ayarlayın Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü ve Galaksinin Koruyucuları Vol. 3, Muhafızların yeni bir evi, yeni bir gemisi var ve günlük eziyetten geçiyorlar. aracılığıyla öğreniyoruz a Gecenin Omurgası-animasyonlu esque geçmişe dönüş, Peter Quill’in Noel fikrini galaksiye ilk kez nasıl tanıttığı ve Mantis (Pom Klementieff) ve Drax’ın (Dave Bautista) hikayeden o kadar etkilendiği ve Peter’a uygun bir Noel yaşatmak istedikleri. Bu yüzden ona mükemmel hediyeyi bulmak için Dünya’ya seyahat ederler.

O hediye dizinin fragmanında ortaya çıktı ve yine açılış jeneriğinde, bu yüzden değil Gerçekten bir spoiler – ama bilmiyorsanız diye, bunu bırakacağız.

The Guardians of the Galaxy Holiday Special Is Holly Jolly Good Fun başlıklı makale için resim

Drax ve Mantis, Quill’in başından beri bahsettiği büyük kahraman Kevin Bacon’ı bulmak için Dünya’ya gider. Muhafızlar film. Görev sırasında ikili, aktörü aramak için Hollywood’u dolaşır ve her türden kaçırma olayına girer. Onu bulduklarında, Kevin Bacon olduğunuzu ve Drax ile Mantis’in kapınıza geldiğini hayal edin. İşler iyi gitmiyor.

ışıklarla çevrili peter

Peter Quill, Noel’in büyüsüne hayret ediyor.
resim: Marvel Stüdyoları

Başlangıçta, sevincin bir parçası Tatile Özel Guardians’ı tekrar görmektir. Peter (Chris Pratt) elbette Nebula (Karen Gillan), Kraglin (Sean Gunn), Rocket (Bradley Cooper), Groot (Vin Diesel), Drax, Mantis ve hatta yeni gelen Cosmo (Maria Bakalova tarafından seslendirildi) ile birlikte oradadır. ). Nerede oldukları ve ne yaptıkları, hayranların oyundan neler bekleyebileceklerine dair bir ipucu görevi görüyor. Galaksinin Koruyucuları Vol. 3bu heyecan verici, ancak tatil hikayesi lehine çabucak bir kenara itiliyor, wBu hoş karşılanmaktan daha fazlası. Çünkü bu şovun 40 dakikalık bir fragman olması amaçlanmamıştır—tamacı, özel bölümün her sahnesinde karşımıza çıkan dostluk, verme ve aşk üzerine Marvel karakterleriyle bir hikaye anlatmaktır. Noel kavramının Dünya’dan olmayan herkese bu kadar yabancı olması baştan sona bir bonus, inanılmaz derecede komik birçok an ve gözlem için sahne hazırlıyor, hatta bazıları müzik biçiminde bile geliyor.

Tüm Muhafızlar bir rol oynasa da, gerçekten, bu Drax ve Mantis şovu, ve Klementieff ile Bautista’nın kimyası sergilenmeye başladı. Galaksinin Koruyucuları Vol. 2 burada gerçekten çiçek açıyor. 40 dakika boyunca, Drax ve Mantis temelde yürümeye başlayan kardeşler gibi davranıyorlar, ne yaptıkları hakkında hiçbir fikirleri olmadan ortalıkta koşuşturuyorlar, başları belaya giriyor ve bu çok komik. Sevimli olmanın ötesindeler. Özellikle önceki MCU görünümleri onu daha çok bir arka plan karakteri yapan Klementieff, burada çıtayı gerçekten yükseltiyor ve Mantis’i onu MCU yıldızlığına fırlatacak şekilde sevdiriyor.

kevin bacon araba bagajını açıyor.

Altı derecelik Kevin Bacon şimdi çok daha kolaylaştı.
resim: Marvel Stüdyoları

Yazar-yönetmen James Gunn, özel bölümü kendi karakterine kusursuz bir şekilde uyacak şekilde tasarladı. Muhafızlar filmler: pek çok harika müzik, güzel görseller ve durdurulamaz bir momentumun yanı sıra, çoğu Bacon’ın gözlerinden görülen bazı gerçek acılar. Kendini oynayan oyuncu korkmaya başlar ama bu maceraya atıldıkça yavaş yavaş yön değiştirmeye başlar. Sonunda, Bacon sadece hayata değil, kendi kariyerine de yepyeni bir bakış açısı kazanır. Bunun gibi küçük şeyler, ara sıra hikaye lehine uçup gitseler de, özel olaya gerçek bir derinlik katıyor.

Yine de bu hikaye inanılmaz derecede iyi sonuç veriyor, sonunda bazı gerçekten güzel ve büyülü anlarla, jenerik akarken kendinizi sadece neşeli hissetmenizi sağlar. Ve gerçek, Özel etkinliğin tüm amacı bu: İşte sevdiğiniz, genellikle fazla zaman geçiremediğiniz ve şimdi onları bu diğer hikayede görebileceğiniz bazı karakterler. Bir bütün olarak, kesinlikle tam olarak uymayan birkaç an var (bir sahnede polis memurlarıyla ürktük) ve MCU’da çok, çok bilgili değilseniz, özel bölümün pek bir anlam ifade etmeme ihtimali var. ve Muhafızların önceki hikayeleri (a gelen şaka Sonsuzluk Savaşı örneğin burada büyük bir şekilde karşılığını verir). Ancak, bizim gibi sadık Marvel hayranlarıysanız, özel tatil mükemmel bir rakamdır. galaksinin gardiyanları sizi anında tatil ruhuna sokacak hayattan bir dilim.

Galaksinin Koruyucuları Tatil Özel 25 Kasım’da Disney+’a geliyor.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve James Cameron hakkında bilmeniz gereken her şey Avatar: Suyun Yolu.genel-7