El Salvador, Başkan Nayib Bukele’nin yönetimi milletvekillerine tahvil için bir dijital menkul kıymetler faturası yayınladığından, Bitcoin Tahvilini çıkarmaya bir adım daha yakın görünüyor. Ada ülkesi ayrıca tüm kripto varlıklarını yeni yasa kapsamında yasallaştırmayı planlıyor. Bitcoin Volcano Bond, sermayeyi ve yatırımcıları El Salvador’a çekmeyi amaçlıyor. Ülke, birleşik bir Bitcoin yan zinciri olan Liquid Network’te 1 milyar dolarlık (kabaca 8.118 crore) tahvil ihraç etmeyi planlıyor. Tahvillerin geliri, BTC’ye yapılan 500 milyon $’lık (kabaca 4.060 crore) doğrudan yatırım ile yerel enerji ve BTC madencilik altyapısının geliştirilmesine yönelik 500 milyon $’lık yatırım arasında dağıtılacak.

33 sayfalık bir kopyası belge İlk olarak Bloomberg tarafından bildirilen, Salı günü cumhurbaşkanlığı sözcüsü tarafından yayınlandı. Tasarı, kripto ile ilgili borç satışlarını denetlemek için bir dijital varlıklar komisyonu ve Bitcoin Fon Yönetim Ajansı talep ediyor.

Bitcoin Bond’un ihracının olduğunu hatırlamakta fayda var. ertelendi Ağustos’ta (Fortune aracılığıyla). Tahvilin resmi borsası olan kripto ticaret platformu Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino, arzın 2022’nin sonlarına kadar erteleneceğini söyledi.

Eleştirmenlerin bunun pek olası olmadığına inanmasına rağmen, son gelişme El Salvador’un tahvil ihraç etmeye daha yakın olduğunu gösteriyor.

İhraç üzerine, ilgili taraflar 100 $’a (kabaca 8.118 Rs) kadar düşük yatırım yapabilirler. Bitcoin Bond, kripto varlıkların madenciliği için yakındaki bir yanardağdan gelen jeotermal enerjiyi kullanacak olan, ülkenin gelir vergisinden muaf Bitcoin City’nin gelişimini finanse etmek için 1 milyar $ (yaklaşık 8.118 crore) toplamak üzere çıkarılacak.

Toplanan 1 milyar $ (yaklaşık 8.118 Rs) iki kısma bölünecektir – Bitcoin City’deki altyapıyı finanse etmek için 500 milyon $ (kabaca 4.060 crore) ve diğer yarısı, Tahvil sahipleri ile paylaşılan dijital varlık.

El Salvador’da şu anda 2.300’den fazla BTC rezervi var ve ülke kısa süre önce ayı piyasasının ortasında günde 1 BTC satın alma sözü verdi.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8