Kripto para devi FTX için sıkıntılar hiç bitmeyecek gibi görünüyor. 20 Kasım 2022’de bir mahkeme belgesi, kripto varlık ticaret platformunun birikmiş bazı borçlarına ışık tuttu. İkincisine, en büyük 50 alacaklısına toplam 3,1 milyar dolar tazminat ödemesi emredildi.

FTX için karanlık bir Kasım ayı

FTX platformu, Sam Bankman-Fried tarafından 2019 yılında oluşturuldu. Bitcoin, ethereum ve stablecoin dalgasını sürdüren FTX, Binance ile adından söz ettirmeyi ve dünyanın en güvenli kripto varlık borsalarından biri olmayı başardı. 2022’nin başında şirketin değeri 16 milyar dolardı. Ancak 11 Kasım 2022’de firmanın kurucusu ve CEO’su, şirketinin iflas ettiğini iddia ederek ABD’nin Delaware kentindeki bir mahkemede dava açtı.

aynı kategoride

ISSCC: Çin, yarı iletkenlerle ilgili araştırmalarda ABD’yi geride bıraktı

Bu düşüş, Bahamalar merkezli yeni kripto-finans şirketi Alameda’yı finanse etmek için müşterileri tarafından yatırılan sermayenin yarısını, yaklaşık 16 milyar doları kullandığı iddia edilen Sam Bankman-Fried’in eylemleriyle açıklanıyor. Böylece kendi müşterilerinin parasını kendi yapısını geliştirmek ve daha sonra geri ödemek için başarısı üzerine spekülasyon yapmak için kullandı. Ancak işler beklendiği gibi gitmedi ve Sam Bankman-Fried’in hala FTX’e toplam 10 milyar dolar borcu var.

FTX borca ​​girdi ve alacaklılarının en az 50’sini geri ödemek zorunda

Spesifik olarak, kripto para borsası en büyük 50 alacaklısına 3,1 milyar dolar borçlu. Her biri 21 ile 226 milyon dolar arasında belli bir miktar parayı bulmayı bekliyor. AFP’nin başvurduğu ve bilgilerinin aktarıldığı mahkeme tutanağında Le FigaroFTX’in yeni CEO’su John Ray III, “ Ne satılacağına veya yeniden organize edileceğine karar vermek için grubun ve çok sayıda yan kuruluşunun varlıklarının stratejik bir incelemesini başlattı. “.

Ayrıca, bu parayı alacak alacaklıların listesi, belirli geri ödemeleri diğerlerine göre önceliklendirmek için stratejik incelemelerini yaptıktan sonra elde edecekleri bilgilere göre değişebilir. Belge, çeşitli alacaklıların isimlerini belirtmiyor.

Önümüzdeki haftalardaki önceliklerimizden biri, iştirakler ve çalışmalarımız ilerledikçe potansiyel olarak tanımlayacağımız diğer işlemler için satış, yeniden sermayelendirme veya başka işlemlerde bulunma olasılığını araştırmak olacaktır. tarafından aktarılan bir basın açıklamasında FTX’in yeni liderini yazıyor CNBC. Amacı açık: FTX’i ne pahasına olursa olsun kurtarmaya çalışmak.genel-16