Tüm Rusya Kamuoyu Araştırma Merkezi (VTsIOM), okul sorunlarını tartışırken anlık mesajlaşma programlarının kullanımına ilişkin bir anketin ilginç sonuçlarını paylaştı.Ankete katılan 14 yaş üstü okul çocuklarının büyük çoğunluğu, okul öğretmenleri ve 1-11. sınıflardaki öğrencilerin velileri mobil mesajlaşma uygulamalarını kullanıyor (sırasıyla %96, %96, %95). Her gün öğretmenlerin %86’sı, okul çocuklarının %71’i ve ebeveynlerin %59’u okul sohbetlerinde iletişim kuruyor.

Kişisel iletişim, tüm hedef kitlelerdeki habercilerin ana amacıdır (ebeveynler arasında %96, okul çocukları ve öğretmenler arasında %94), ancak tek amacı bu değildir: haberciler hem işte hem de eğitim sürecinde vazgeçilmez asistanlar haline gelmiştir.

Her şeyden önce bu, öğretmenleri ilgilendiriyor (“işte” – %93); Yüz yüze iletişimden sonra, eğitim konuları okul çocukları için ikinci sırada (“kendi çalışmalarında” – %78) ve ebeveynler için bu hedef üçüncü sırada (“çocuğun çalışmaları / etkinliklerinde” – %58) yer alıyor.

Ankete katılan hedef kitlelerin çoğu için haberciler ana iletişim kanalı (%80-87’si yargıya katılıyor) ve okul sorunları için en uygun (%82-89) kanal.genel-22