Nvidia son ana kadar sessiz kaldı ancak artık şirketin Rusya’dan ayrıldığı kesin olarak anlaşıldı. Bu, yatırımcılara grafik kartı üreticisinin ülkeyi terk ettiğini doğrulayan Form 10-Q hakkındaki üç aylık rapordan kaynaklanmaktadır.

Rapordan alıntı

Ekim ayının başından bu yana, şirketin bahardan bu yana normal şekilde çalışamayan Rusya ofisini yıl sonuna kadar dağıtacağı öğrenildi. Aynı zamanda, personelin bir kısmı başka ülkelere taşınmayı kabul etti, geri kalanı reddetti ve yardımların ödenmesiyle işten çıkarıldı.

Ardından üçüncü çeyrekte şirket, video kartlarını mağazalardan geri çağırmasa da Rusya’da çalışmayı tamamen bıraktı. Paralel ithalat yoluyla ithal edildikleri için açıktan satın alınabilirler.

Şirket, 30 Ocak 2022’de sona eren son mali yılın sonuçlarına göre, Rusya Federasyonu’ndaki mal ve hizmet satışlarından elde edilen gelirin payının toplamın yalnızca %2’sini ve oyun gelirindeki payının olduğunu açıkladı. Segment iki kat daha yüksekti. Parasal olarak 500 milyon dolardan bahsediyoruz, ancak bu miktarlar şirket tarafından önemsiz görüldü.genel-22