Yeni bir Samsung cihazı satın aldınız ve farklı bir operatörle kullanmak mı istiyorsunuz? İşte iyi haber: Samsung telefonunuzu dilediğiniz operatörle kullanmak için kilidini açabilirsiniz. Mevcut sağlayıcıdan memnun kalmadığınız için veya yalnızca yeni seçenekleri denemek için operatör değiştirmek isteyip istemediğinize göre, herhangi bir Samsung telefonun kilidini açmak için uygulayabileceğiniz bazı kolay adımları burada bulabilirsiniz.

Telefonunuzun kilit açmaya uygun olduğundan emin olun

Telefonunuzun kilidini açmaya uygun hale gelmesi için belirli gereksinimleri karşılamanız gerekir. Bunlar, telefonunuzun hangi operatöre kilitlendiğine bağlı olarak değişir, ancak genellikle aşağıdakileri içerir:

  • Telefonun ücreti ödenmiş olmalıdır, yani telefon için tüm ücreti ödemişsinizdir ve tüm kurulumlar ödenmiştir. Bu size cihazın sahipliğini verir ve dilerseniz kilidini açmanıza izin verir.

  • Telefonunuzun ödemesini yaptığınızdan bu yana belirli bir süre, genellikle bir veya iki ay geçti. Operatörler, telefonu belirli bir süre için kilitler, ardından telefonun kilidini açmakta özgürsünüz. Örneğin, Verizon’un 60 günlük bir kilitleme politikası vardır.

Samsung telefonunuzun kilidini operatörünüz aracılığıyla nasıl açarsınız?

Telefonunuz uygun kabul edildikten sonra, bir kilit açma kodu istemek için operatörünüzle iletişime geçerek kilidini açabilirsiniz. İşlemin daha sorunsuz olması için operatörünüzle konuşmadan önce tüm önemli bilgilerin elinizin altında olduğundan emin olun.

Samsung telefonunuzun kilidini operatörünüz aracılığıyla açmak için izleyebileceğiniz adımlar şunlardır.

Aşama 1: Uluslararası Mobil Cihaz Kimliği (IMEI) numaranızı almak için telefonunuzun tuş takımına *#06# yazın.

Adım 2: IMEI numarasını not edin. Operatörünüzden kilit açma kodu isterken buna ihtiyacınız olacak.

Aşama 3: Kilit açma kodu istemek için operatörünüzle iletişime geçin. Sizin için en uygun seçenek hangisi olursa olsun, destek ekibiyle telefon, e-posta veya sohbet yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Adım 4: Cihaz uygunluk ayrıntıları, IMEI numarası, kimlik doğrulama belgeleri ve istedikleri diğer her şey dahil olmak üzere bilgilerinizi gönderin.

Adım 5: Cihazınız uygunsa ve sağladığınız bilgiler doğruysa operatörünüz bilgileri buradan alacaktır.

Adım 6: Cihazınızın kilidi açıldıktan sonra SIM’i çıkarabilir ve seçtiğiniz operatörle yeni bir tane ekleyebilirsiniz.

AT&T ile Samsung telefonunuzun kilidini nasıl açabilirsiniz?

Bir AT&T operatörüyle Samsung telefonunuzun kilidini açma işlemi biraz farklıdır. Taşıyıcının bir kriter listesi bir cihazın kilidini açmadan önce karşılanması gerekir. Bu içerir:

  • Cihazınız tamamen ödenmiş olmalıdır.
  • Kaybolduğu, çalındığı veya dolandırıcılığa karıştığı bildirilmemelidir.
  • AT&T ağında en az altı aylık hizmete sahip olmalıdır.

Bu koşulları karşılıyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek bir kilit açma kodu talep edebilirsiniz.

Aşama 1: AT&T’nin web sitesini ziyaret edin ve şuraya gidin: Sayfanın kilidini aç.

Adım 2: Cep telefonu numaranızı ve diğer gerekli bilgileri kullanarak formu doldurun.

Aşama 3: AT&T, iki iş günü içinde cihazınızın kilidini açmanız için size metin veya e-posta yoluyla talimatlar gönderecektir.

Üçüncü taraf hizmetlerle Samsung telefonunuzun kilidini açma

Operatörünüzün cihazınızın kilidini açmayı reddedebileceği veya açamadığı zamanlar olabilir. Belki uygunluk kriterlerine uymuyorsunuz ya da süreçte sıkışıp kalmışsınız. Bu gibi durumlarda, işi sizin yerinize yapacak üçüncü taraf kilit açma şirketlerine danışabilirsiniz. Bu şirketler, operatörünüzü beklemenize gerek kalmadan Samsung telefonunuzun kilidini açmanıza yardımcı olmak için benzer süreçleri takip eder.

Çok çeşitli üçüncü taraf kilit açma şirketleri bulabilirsiniz, ancak telefonunuzun güvenli ve başarılı bir şekilde kilidinin açılması için güvenilir bir şirket seçmeniz önemlidir. İşte önerdiğimiz en iyi hizmetlerden bazıları.

Kilitlenmemiş bir Samsung telefon nasıl edinilir

Samsung telefonunuzun kilidini açma zahmetine katlanmak istemiyorsanız, en iyi seçenek ilk etapta kilidi açılmış bir telefon satın almaktır. Yapabilirsiniz kilidi açılmış Samsung cihazları için alışveriş yapın doğrudan Samsung’un resmi web sitesinden. Kilidi açılmış birçok Samsung telefonu Amazon, BestBuy, Walmart ve diğer mağazalardan da edinilebilir.

Ancak, kilitsiz telefonların operatör kilitli telefonlardan daha pahalı olabileceğini unutmayın, bu nedenle kısıtlı bir bütçeyle çalışıyorsanız, bu muhtemelen sizin için en iyi seçenek olmayacaktır.

İyi haber şu ki, Samsung telefonunuzun kilidini açmak bugün çok daha kolay hale geldi. Çoğu operatör, ilk kilitleme süresi sona erdikten sonra telefonunuzun kilidini otomatik olarak açar, böylece operatör değiştirmek için fazladan çok fazla adım atmanız gerekmez. Operatörünüzden kilit açma kodunu manuel olarak istemenizi gerektiren Samsung telefonlar için bile, işlem çoğu operatör için oldukça basittir, bu nedenle bunu bir acemi olarak bile yapabilirsiniz.








genel-19