Muhtemelen God of War Ragnarok’taki yolculuğunuzun sonuna geldiniz. Sonu tam olarak herkesin beklediği gibi olmasa da, anlamı ağır olduğu düşünülürse sonuç harika. Ancak arkasında biraz kafa karışıklığı varsa anlayabiliriz. Şans eseri, oyunun Anlatı Direktörü, son sahnelerden birinin arkasında bir God of War Ragnarok’a uzun açıklamalar ve ek ayrıntılar sundu.

Bu, bu makalenin spoiler içerdiğini söylemeye gerek yok. Kendi sorumluluğunuzdadır okuyun.

God of War Ragnarok Bitiş Açıklama:

Odin’i yenip Asgard’dan kaçtıktan (şimdi yok edilmiş) sonra, Kratos ve şirket kendilerini Midgard’da bulur. Dokuz diyarın tamamı artık tamamen Odin’in kavrayışından kurtulmuşken, aralarında barış var; güzel, mutlu son. Ancak kısa süre sonra, Atreus’un kalan devleri aramak için yolculuğuna çıkarak yollarını ayırmayı planladığını öğreniyoruz.

Son bir duvar resminin gösterildiği yer burası. Krato’nun eşi Faye’in yolculuğun nerede biteceğini bildiği ve her şeyi en başından planladığı ortaya çıktı. Bu gizem artık yanıtlanırken, hem Kratos hem de Atreus yollarını ayırır. Ancak, Kratos az önce gördüğü duvar resminin arkasına saklanan başka bir duvar resmini fark ettiğinde son bir sürpriz vardır; bu ona özel.

Az önce geçtiği İskandinav yolculuğunu detaylandıran üç tablodan oluşan bir set, üçüncüsü geleceğin varlığı. Kratos’a sonunda şiddetli Savaş Tanrısı olarak değil, insanların umut aradığı bir tanrı olarak tapıldığı bir gelecek. Sonunda ona korkudan değil, sevgiyle tapılacak.

Bu ifşa ile Kratos, bazı bitmemiş işleri halletmek için yola çıkar.

Kratos, Yeniden İnşa Eden

Sonu ve anlamı oldukça açık, ancak yoruma açık. Ragnarok’un Anlatı Yönetmeni Matt Sophos, havayı temizlemeye yardımcı olmak için zaman ayırıp bazı soruları yanıtladı. YouTuber Jon Ford. İşte Kratos heykelinin yanında duran dev figürün kim olduğu da dahil olmak üzere son hakkında söylemesi gerekenler.

Kratos’un arkasındaki daha büyük figür, aslında ölü Kratos’un (orijinal duvar resminde olan) üzerinde duran Thor’dur. Ancak Kratos kaderini değiştirdiğinden beri. tüm bunların üzeri, insanların Kratos’a saygı duyduğu geleceğiyle ilgili yeni tahminle boyandı. Kısa bir süre sonra Freya/Mimir’e söylediği gibi… “yeniden inşa etmek için yapılacak çok şey var.” Yani bu yeni gelecek, Kratos’un “yok edici” geçmişinden ziyade “yeniden inşa eden”e adanmış bir heykel.

Kratos’un ölmekte olduğu orijinal tablosuna baktığınızda ve onu yenisiyle yan yana karşılaştırdığınızda, bunun her birinde aynı Thor’un oyulduğunu görebildiğiniz için bunda gerçek var (kanıt gerektirdiğinden değil).


Yeniden İnşa Eden Kratos. Hoş bir havası var, sence de öyle değil mi? Biz de öyle düşünüyoruz ve oyunun sona ermesinden oldukça memnunuz. Ne düşünüyorsun? Bu, Savaş Tanrımız için iyi bir uğurlama mı? Yoksa yeniden inşa ederken Kratos’u bekleyen başka maceralar olduğunu mu düşünüyorsun?

Daha Fazla Savaş Tanrısı Ragnarok Okuması:oyun-6