Twitter France’ın direktörü şirketten ayrıldığını açıkladı. “Bitti”, diye yazdı Damien Viel bu Pazar Twitter hesabında. Ekim 2015’te Twitter’a katılmadan önce YouTube’un Güney Avrupa, Afrika ve Orta Doğu satış direktörü olarak görev yapan yönetici, “İnanılmaz ve yoğun geçen yedi yıl için hepinize teşekkür ederim.”

Bu, Twitter’ın belirsiz geleceği hakkında bir başka kötü sinyal. Bu duyuru, geçen ay Elon Musk tarafından zar zor satın alınan sosyal ağ için bir kriz zemininde geldi. Tartışmalı bir stratejiyi ifşa ettikten sonra, milyarder toplu işten çıkarmalara devam etti. Bu ay sosyal medya şirketinde binlerce kişinin işine son verildi.

Twitter personeline gönderdiği ilk e-postada, yeni patron ayrıca, duruma göre birkaç istisna dışında, uzaktan çalışmanın derhal yasaklandığını duyurdu. Tesla ve SpaceX’in kurucusu, başka bir sembolik jest olarak, yılda 13 milyon dolar tasarruf etmek için Twitter’ın çalışanlarına artık ücretsiz yemek vermemesine karar verdi.

Damien Viel, 4 Kasım’da Twitter kullanıcılarına bir destek mesajı göndermişti: “Bugün dünyadaki tüm tweep’lere tüm düşüncelerim, saygım, enerjim ve sevgim. Gezegendeki en harika uygulamayı birlikte oluşturduk. Yaptığımız her şeyle ve nasıl yaptığımızla gurur duyalım. »

genel-15