Oyuncular, yeni çıkan Call of Duty: Warzone 2.0’da yapılan bazı önemli değişiklikleri fark ettiler ve bunlardan biri teçhizatların çalışma şekliyle ilgili. Son Warzone, oyuncuların Ekipmanlarını Satın Alma İstasyonları aracılığıyla aramasına izin verirken, Warzone 2.0 bunu değiştirerek oyuncular için işleri daha zor ve daha riskli hale getirdi. İşte Warzone 2.0’da teçhizatınızı nasıl alacağınız!

Call of Duty Warzone 2.0 – Yükleme Nasıl Gidilir?

Kıdemli bir Warzone oyuncusuysanız, muhtemelen Warzone 2’de Satın Alma İstasyonları aracılığıyla daha uzun süre teçhizat arayabileceğinizi fark etmişsinizdir. Bunun yerine, bu teçhizatların herhangi birinden yalnızca özel bir birincil silah satın alabileceksiniz. Oyun tam bir özel yükleme yapmanıza izin verdiği için bu kafa karışıklığına yol açtı. Bir maç sırasında birinin kilidini açma ve kullanma yeteneği hala var. Ne yazık ki, birçok risk içerir.

Şu anda, Warzone 2.0’da tam özel ekipmanınızı almanın iki yöntemi vardır. Bunlardan ilki, Kaleleri ele geçirmektir.

Kaleler

Kaleler, donanımlarınızı almak için iki yöntemden en hızlısı olacaktır. Bunların ne olduğunu bilmeyenler için, Kaleler, bir kez girildiğinde size alan içinde tamamlamanız için belirli bir görev verecek olan yapay zeka tarafından kontrol edilen konumlardır.

Büküm, belirli bir maçta ortaya çıkan yalnızca üç kale konumunun olmasıdır. Bu, aynı zamanda diğer oyunculara ve AI düşmanlarına karşı karşıya geleceğiniz anlamına gelir. Herkes teçhizatını almak istediğinden, bölgede çok sayıda silahlı çatışma görmeyi bekleyin.

Yine de bu, Warzone 2’deki teçhizatınızı almanın en hızlı yöntemidir.

Ekipman Bırakma

PvE’den uzaklaşmak istiyorsanız, teçhizatlardan oluşan rastgele airdrop’lar olan bir “Yükleme Düşüşü” için (kabaca maçın ortasında) bekleyebilirsiniz. Altı, herkesin haritasında işaretlenmiş olarak haritaya rastgele düşer. Tekrar söyleyeyim; HERKES için işaretlenmiştir.

Neyse ki yapay zekalarla veya en azından büyük bir kısmıyla yüzleşmek zorunda değilsiniz. Ve maçın orta noktasında gelen düşüşlerle, çok sayıda oyuncuyla karşılaşma konusunda endişelenmenize gerek yok, çünkü onların büyük bir kısmı çoktan elenmiş olmalıydı.

Risk ve Ödül

Dürüst olmak gerekirse bu, maçtan maça değişir, çünkü tam ekipmanınızı almak bir maçta ihtiyacınız olan rekabet avantajı olabilir. Ancak, tek istediğiniz en sevdiğiniz silahı kullanmaksa, satın alma istasyonunu kullanmanız daha iyi olabilir.

Bu tam yüklemeyi almak istiyorsanız, hızlı bir eleme için her iki yöntemin de yüksek riskli olduğunu bilin. Söyleyebileceğim tek şey orada iyi şanslar!

İşte bu, Warzone 2’de ekipmanınızı böyle alırsınız. Ne dersiniz, bu iyi bir değişiklik mi, yoksa stüdyonun orijinal Warzone’daki haline geri dönmesini mi tercih edersiniz?oyun-6