Siz veya tanıdığınız biri işitme güçlüğü çekiyorsa, en bariz çözüm bir işitme cihazı satın almaktır. En pahalı işitme cihazları binlerce dolara mal oldu ama dergiden yeni bir rapor iScience (aracılığıyla NDTV) en pahalı işitme cihazları kadar iyi çalışan daha ucuz cihazlar olduğunu söylüyor. Derginin “hafiften orta dereceye kadar işitme kaybı için işitmeye yardımcı bir cihaz görevi görebileceğini” söylediği AirPods Pro ve AirPods 2’den bahsediyoruz.

Test, AirPods Pro’nun birinci sınıf işitme cihazları için daha ucuz bir alternatif olabileceğini ortaya koyuyor

Tayvan’daki Taipei Veterans General Hospital’daki araştırmacılar, yukarıda belirtilen iki AirPods modelini içeren çeşitli işitme cihazlarını test etmek için hafif ila orta derecede işitme kaybı olan 21 hastayı denek olarak kullandı. İki AirPod, Canlı Dinleme özelliği için ahizenin mikrofonunu kullanmalarına izin veren bir iPhone ile eşleştirildi. Bu özellikle iPhone’daki mikrofon, bir odadaki sesi yükseltmek ve bir çift AirPod’a göndermek için kullanılıyor.

Araştırmacılar onlara kısa cümleler okurken, ankete katılanlara AirPod’ları takmaları söylendi. Denekler cümleleri araştırmacılara tekrarlamak zorunda kaldı. Testin gösterdiği şey, AirPods 2’nin sessiz ve gürültülü ortamlarda işitme cihazları kadar iyi performans göstermediği, ancak hiç takmamaktan daha iyi olduğuydu. AirPods Pro’ya gelince, bunların bir istisna dışında birinci sınıf işitme cihazlarıyla karşılaştırılabilir olduğu gösterildi.

AirPods Pro, çalışmaya katılanların sesler deneklerin her iki yanından geldiğinde daha iyi duymalarına yardımcı oldu. Deneklerin doğrudan önünde üretilen sesler, hangi AirPods modelini takarlarsa taksınlar alıcı tarafından duyulmadı. AirPods Pro’ya, dikkat dağıtıcı, ortam seslerinin duyulmasını önleyen Aktif Gürültü Önleme özelliği yardımcı oldu.
Çalışmanın ilgili yazarı Yen-Fu Cheng, şunları söyledi: Bilim Uyarısı“Bu kablosuz kulaklıklar elbette mükemmel değil, ancak profesyonel işitme cihazlarına erişimi olmayan birçok hasta için iyi bir başlangıç ​​noktası olacaktır. Bu kulaklıklarla bile yaşam kalitelerinde bir artış görecekler.”

Bay Cheng ayrıca, işitme cihazı takmanın “toplumsal damgalanması” nedeniyle, işitme sorunu olan bazı kişilerin AirPod’ları takmak yerine kendilerini daha rahat hissedebileceklerine de dikkat çekti. Araştırmacılar, AirPods Pro’nun bazı hastalar için daha ucuz bir işitme cihazı alternatifi olabileceği sonucuna vardı. Araştırmacılar, “Küresel olarak kablosuz kulaklık pazarı hızla büyüyor. Bazı şirketler, ses yükseltme özelliklerine sahip kulaklık tasarlama olasılığını araştırmakla ilgileniyor. Çalışmamız, fikrin makul olduğunu kanıtlıyor.”

İşitme kaybı olan Amerikalıların %75’i, onları çok yaşlı gösterdiği için işitme cihazı takmıyor

Science Alert, işitme kaybından muzdarip ABD nüfusunun %75 kadarının kendilerini çok yaşlı gösterdiğini düşündükleri için işitme cihazı takmayacağını belirtti. Bir çift AirPods Pro kulaklık takmak, aslında başkalarına kullanıcı hakkında farklı bir fikir verebilir. Ve şunu göz önünde bulundurun: 2060 yılına kadar Amerika Birleşik Devletleri’nde işitme kaybıyla ilgili vaka sayısının ikiye katlanması bekleniyor.

AirPods Pro 2’nin fiyatı 249 ABD Doları olduğundan, hafif ila orta derecede işitme kaybı olanlar için, kullanıcının özel bir uyum sağlamak ve ince ayar yapmak için işitme uzmanlarını ziyaret etmesini gerektiren 6.000 ABD Doları değerindeki bir çift işitme cihazından çok daha ucuz bir seçenektir. işitme cihazı. Bunun yerine AirPods Pro kullanılıyorsa bunlar gerekli değildir. AirPods modellerinin hiçbirinin FDA tarafından tıbbi cihaz olarak değerlendirilmediğini unutmayın.

Sonuç olarak, AirPods Pro 2, orta ila orta derecede şiddetli işitme kaybı olanlar için birinci sınıf işitme cihazlarının yerini almaya değer bir alternatif olabilirken, yine de giyilebilir cihazın bir Canlı Dinleme özelliğinin çalışması için iOS veya iPadOS 14.3 veya sonraki sürümünü çalıştıran Apple iPhone veya iPad.telefon-1