Twitter’da dolaşan çılgın yeni bir söylenti, Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone 15 serisi ile küçük ama önemli bir tasarım değişikliğini araştırıyor olabileceğini iddia ediyor. Bilinen sızıntı yapan ShrimpApplePro (@VNchocoTaco), iPhone 15, önceki gibi düz olmak yerine arkaya doğru kavisli bir yan çerçeve benimseyebilir. iPhone 12/iPhone 13/iPhone 14 nesil.

Bu, iPhone 15 serisini Apple’ın en son tasarım geliştirmeleriyle uyumlu hale getirebilir. En yeni MacBook Pro, “J” harfine benzer şekilde, bir tarafında dik açılı ve diğer tarafında hafif kıvrımlı bir yan çerçeve kullanan oldukça benzer bir tasarım dili kullanır. İlginç bir şekilde, “özürsüz bir biçimde plastik”Yaklaşık on yıl önceki iPhone 5c, düz ekranı ve kavisli arka yüzüyle benzer bir tasarıma sahip. Potansiyel olarak bu paradigmaya bir dönüş görebilir miyiz, ancak çok, çok daha premium?
Bir tazeleme olarak, Apple, ne kadar iyi karşılanırsa karşılansın, tasarım kararlarını geri almaya yabancı değil. Endüstriyel kenarları olan en son iPhone tasarımı evrensel olarak seviliyor gibi görünse de, Apple, iPhone 6 ile başlayan ve iPhone 11 ile zirveye ulaşan, yıllarca süren kavisli çerçeve tasarımlarından geliyor. bu ve iPhone 5 ve iPhone 5’ler, Apple’ın en yeni iPhone’larında görülebilen aynı sevilen tasarım DNA’sını taşıyor.

Böyle bir tasarım, her iki dünyanın en iyi yanlarını bir araya getirir: düz akım tasarımının sofistike süper birinci sınıf görünümü, avucunuzun içine o kadar da sığmayan hafif kavisli arka tasarımın nesnel olarak daha iyi ergonomisiyle birleşir.

ShrimpApplePro ayrıca, Apple’ın iPhone 15 ile paslanmaz çelik yerine titanyum kullanabileceğini söylüyor. Titanyum süper premium olduğundan, yalnızca iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra’nın potansiyel olarak titanyum çerçeveyi benimsemesini beklerken, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, alüminyumdan seviye atlayarak paslanmaz çelik çerçeveler kullanabilir iPhone 14 ve iPhone 14 Artı. Cupertino’nun MagSafe’e ne kadar bağlı göründüğü ve MagSafe’in camdan başka hiçbir şeyle iyi oynamadığı düşünüldüğünde, Apple’ın gelecekteki iPhone’larında cam sırtlar kullanmaktan çekindiğini görmüyoruz.
Titanyum, geniş Apple ailesinde küçük ama önemli bir rol oynamaya başlıyor. Örneğin, Apple Watch Ultra yalnızca titanyum olarak mevcuttur ve potansiyel olarak iPhone serisi için daha kaliteli malzemelere olan ilgiyi ölçmek için turnusol testi olarak kullanılabilir.

Yine de, sızıntı yapan kişi genellikle sözlerinin dikkatli ve biraz tuzla alınması gerektiğini tavsiye ediyor, çünkü yaklaşan iPhone 15 nesli hakkında kesin sonuçlar çıkarmak için henüz çok erken (her ne kadar Apple projeyle ilgili her şeyi zaten kilitlemiş olsa da).

Şimdiye kadar, Eylül 2023’te dört yeni iPhone’un tanıtılmasını bekliyoruz: iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve bir iPhone 15 Ultra. Dynamic Island delikli kesimin gelecek dört modeli de süslemesi bekleniyor ve bildirildiğine göre ProMotion da tüm modellerde geliyor. bu iPhone 15 Ultra ve iPhone 15 Pro, elbette beklenecek en ilgi çekici yeni cihazlar ve söylentilere göre, iPhone 7’nin statik bir düğme için donanım ana düğmesini bırakmasına benzer şekilde, her ikisi de kapasitif olanlar için donanım ses ve güç düğmelerini düşürebilir. Elbette, daha önce de onaylandığı gibi, gelecekteki tüm iPhone’lar, alt kısımdaki Lightning bağlantı noktaları yerine USB Type-C ile gelecek.

telefon-1