Amerikan televizyon kanalından bir gazetecinin mikrofonunda CNBCHaydarabad (Hindistan) yerlisi olan çok uluslu Amerikan şirketinin lideri, iyimserliğini paylaş üzerinde Microsoft’un Asya’daki büyüme beklentileri.

için ideal bir pazar olduğuna inanıyor. orada veri merkezleri kurunÖzellikle de Çin ve Hindistan. Microsoft’un lideri ayrıca küresel ekonomik durgunluk teknoloji ile ilgili becerilere olan talebin devam ettiğini açıklayarak işgücü piyasasında devamlı çoğu endüstride.

Satya Nadella’nın açıklamaları özellikle yankı uyandırıyor kırılganlık ve belirsizlik bağlamı bu teknoloji endüstrisini sallıyor. Aşağıdakiler gibi birkaç eşzamanlı ekonomik faktör bundan sorumludur: Ukrayna’daki savaş ve şişirme.

aynı kategoride

Amazon: İşten çıkarmalar 2023’e kadar devam edecek

Bu nedenle birçok teknoloji şirketi çalışanlarının bir kısmını işten çıkarmak zorunda kalıyor. 9 Kasım’da Meta, gruptan ayrıldığını duyurdu. 11.000 çalışan, Mark Zuckerberg’in şirketi için bir rekor. Microsoft ayrıca etkilenir: çalışanların %1’i son zamanlarda iptal edildi.

Ancak CEO büyük düşünüyor. Asya’da genişleme arzusu, Çin ve Hindistan pazarlarının büyümesi birlikte yeni teknolojilerin artan kullanımı yerel aktörler tarafından Microsoft’un genel müdürü böylece “ Hindistan’da inovasyon yapan bu şirketler, ister büyük holdingler ister yeni kurulan şirketler olsun, yenilik yapabilmek ve Hindistan’da ve başka yerlerde açıkça popüler olan hizmetler yaratabilmek için bulut teknolojisini kullanıyor. »

Bu nedenle, 17 Kasım Cuma günü Microsoft tarafından stratejisini uygulamaya çalışmak için önemli bir adım atıldı. Amerikan şirketi ilk açılışını yaptı Veri Merkezi Akademisi Asya, Singapur

Bu merkez, uygulamalı ve teorik eğitim verecek. 300 öğrenci veri merkezi sektörüne doğru ilerliyor. İçinde basın açıklaması Veri Merkezi Akademisi’nin açılışına ithaf edilen Microsoft’un ” 2026’ya kadar Singapur’da 86.000 yeni iş, 50.000’den fazla kalifiye BT işi dahil. »

Satya Nadella, inşası için giderek artan yatırım seviyesi göz önüne alındığında, kendinden emin olduğunu beyan ettiği Amerikan pazarını da unutmuyor. yeni endüstriyel altyapı. Bu değiş tokuşun büyük yokluğunu neredeyse unutacaktık: Avrupa.genel-16